ایران 1-2 عربستان سعودی (ورزشگاه آزادی) / علی دائی برکنار شد

Iran 1-2 Saudi Arabia

تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 برابر تیم ملی فوتبال عربستان شکست خورد تا علاوه بر از دست دادن سه امتیاز حساس این دیدار، به رده چهارم جدول رده بندی گروه دوم نیز سقوط کند. دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عربستان از ساعت 19 امروز با حضور بیش از 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که در پایان تیم ملی فوتبال عربستان موفق شد با نتیجه 2 بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان را شکست دهد و به رده سوم جدول رده بندی گروه دوم صعود کند.

مسئولان برگزار کننده رقابتهای مقدماتی جام جهانی ، محمد صالح را به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیم های فوتبال ایران و عربستان انتخاب کردند.
در پایان این دیدار که از ساعت 19 امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و به برتری 2 بر یک عربستان انجامید، محمد صالح به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

در این بازی جواد نکونام و وحید هاشمیان از داور ژاپنی کارت زرد دریافت کردند که نکونام دو اخطاره شد و دیدار با کره شمالی را از دست داد.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کشورمان از دقیقه 30 این دیدار وارد ورزشگاه آزادی شد و تا پایان یکی از تماشاگران ویژه این بازی بود.

با این نتیجه تیم ملی فوتبال عربستان 7 امتیازی شد و به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد. تیم ملی فوتبال ایران نیز با 6 امتیاز به رده چهارم سقوط کرد. تیم ملی فوتبال کره شمالی با 10 امتیاز صدرنشین گروه دوم است و تیم کره جنوبی با یک بازی کمتر و 8 امتیاز دوم است.

 

Ali Daei Left
 رییس فدراسیون فوتبال خبر برکناری علی دایی از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را تایید کرد. علی کفاشیان گفت: هیات رییسه فدراسیون فوتبال پس از تشکیل جلسه اضطراری،به برکناری دایی از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران رای دادند. وی از حمایت‌های گسترده و پرشور هواداران تیم ملی قدردانی و ابراز امیدواری کرد این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

کفاشیان با بیان اینکه یک مربی داخلی هدایت تیم ملی فوتبال را در سه دیدار دوستانه و سه بازی سرنوشت ساز در مرحله مقدماتی جام جهانی ‪۲۰۱۰‬ آفریقای جنوبی برعهده خواهد داشت، افزود: در شرایط کنونی منطقی نیست که یک مربی خارجی هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده گیرد.

کفاشیان تصریح کرد: ملی پوشان فوتبال ایران خود را به روته مولر و سایر اعضای فنی تیم ملی معرفی خواهند کرد تا خود را برای بازی مقابل سنگال آماده کنند.

وی با تاکید بر این نکته که هنوز هیچ گزینه‌ای مد نظر فدراسیون فوتبال نیست، افزود: هیات رییسه تا ساعاتی دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا پس از بررسی‌های لازم، شرایط چند گزینه برای هدایت تیم ملی را بررسی کند .

وی افزود: دوشنبه با تمامی گزینه‌ها گفت وگو و برنامه‌های آنان را دریافت خواهیم کرد تا سرانجام مربی که شجاعت و برنامه لازم را برای راهیابی تیم ملی کشورمان به جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬افریقای جنوبی در شرایط فعلی را داشته باشد، انتخاب کنیم.

کفاشیان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، تیم ملی به یک مربی شجاع و قدرتمند نیاز دارد که علاوه بر داشتن تجربه هدایت تیم ملی، بتواند به مسوولان اطمینان دهد که به جام جهانی صعود خواهیم کرد.

وی در پرسش خبرنگاران در این‌باره که مایلی کهن یا قلعه نویی با شرایط ذکر شده گزینه‌های اصلی محسوب می‌شوند، گفت: هنوز هیات رییسه هیچ گزینه خاصی را مدنظر ندارد.

کفاشیان افزود: تیم ملی فوتبال ایران هنوز شانس صعود به جام جهانی را دارد و ما باید از اندک بخت‌های خود برای کسب جواز حضور در جام جهانی استفاده کنیم.

کفاشیان افزود: قرارداد علی دایی با فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده و وی تمامی مبلغ قرارداد خود را از فدراسیون دریافت کرده است.

رییس فدارسیون فوتبال اظهار امیدواری کرد تا ‪ ۲۴‬ساعت آینده سرمربی جدید تیم ملی انتخاب و معرفی شود.

علی دایی به دلیل کسب نتایج ضعیف و شکست دو بر یک مقابل تیم ملی عربستان در ورزشگاه آزادی تهران از مربیگری تیم ملی فوتبال ایران برکنار شد.

 

جدول گروه 2 مقدماتی جام جهانی 2010 :

1- کره جنوبی 5 بازی 11 امتیاز تفاضل گل 6+

2- کره شمالی 6 بازی 10 امتیاز تفاضل 2+

3- عربستان 6 بازی 10 امتیاز تفاضل 0

4- ایران 5 بازی 6 امتیاز تفاضل 0

5- امارات 6 بازی 1 امتیاز تفاضل 8-

 

1388.1.12

کره جنوبی 1-0 کره شمالی

عربستان 3-2 امارات

 

/ 0 نظر / 16 بازدید