هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال: سپاهان با پیروزی برابر استقلال اوج گرفت/ سقوط آبی ها

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین دیدار از هفته هجدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 14 امروز (شنبه) تیم‌های سپاهان اصفهان و استقلال تهران در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند که تلاش آنها در پایان به برتری 2 برصفر شاگردان امیر قلعه نویی انجامید.

شکست مقابل راه آهن شهرری و پیکان قزوین و این بار سپاهان. استقلال بازهم باخت و فاصله‌اش از صدر جدول به 10 امتیاز رسید. مدافع عنوان قهرمانی حالا با 27 امتیاز تیم هفتم لیگ برتر است و شانس اندکی برای تکرار این عنوان دارد.

تیم استقلال که پس از ناکامی در دیدارهای اخیر به پیروزی در مصاف با صدرنشین 34 امتیازی لیگ برتر نیاز مبرم داشت، بازی را هجومی آغاز کرد و در 10 دقیقه ابتدایی مسابقه دو بار تا آستانه گلزنی پیش رفت اما روی درخشش رحمتی راه به جایی نبرد.

در ادامه سپاهان ابتکار عمل را در دست گرفت و با بازی تهاجمی استقلال را به عقب راند. حاصل بازی تهاجمی سپاهان در دقایق میانی نیمه اول دو ضربه بود که توسط عمادرضا و مهدی کریمیان به تیر دروازه برخورد.

بازی با نتیجه تساوی بدون گل در نیمه اول رو به پایان بود که روی ارسال بلند محسن بنگر از میانه میدان عماد رضا با ضربه سر دروازه استقلال را گشود. در این صحنه اشتباه محرز مدافعان استقلال راه سپاهان را برای گلزنی هموار کرد.

استقلال تنها چند ثانیه پس از گل اول می توانست بازی را به تساوی بکشد اما رحمتی بازهم منجی دروازه تیم خود شد و با پا ضربه دقیق جانوآریو را به کرنر فرستاد.

سپاهان پس از برتری یک برصفر در نیمه اول، بازی در نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و استقلال را زیر حملات پرتعداد خود ناچار به انجام بازی دفاعی کرد. سپاهان حمله می کرد اما مقابل دفاع پراشتباه و سرآسیمه استقلال راه به جایی نمی برد تا اینکه در دقیقه 61 داور برخورد هادی شکوری و عماد رضا را پنالتی اعلام کرد. مشخص نبود این برخورد پنالتی بود یا خیر اما هرچه بود، داور آن را پنالتی گرفت و هادی عقیلی در دقیقه 63 دروازه آبی پوشان را از روی نقطه پنالتی گشود.

پس از این گل استقلال با بازی احساسی سعی در تغییر نتیجه داشت اما رحمتی و مدافعان هوشیار سپاهان به این تیم اجازه گلزنی ندادند تا بازی با برتری 2 برصفر زردپوشان دیار نصف جهان به اتمام برسد.

امیرقلعه نویی با این پیروزی انتقام شکست یک برصفر بازی رفت را از آبی پوشان گرفت و پنجمین باخت را در کارنامه این تیم به ثبت رساند. باید منتظر ماند دید استقلال روزهای بحرانی آتی را چطور می گذراند.

قضاوت دیدار سپاهان اصفهان - استقلال تهران برعهده مسعود مرادی بود. او در این بازی به ابراهیم توره و علی مولایی از تیم سپاهان و حسین کاظمی و هاشم بیک زاده از تیم استقلال کارت زرد نشان داد.

در حال حاضر سپاهان با 39 امتیاز صدرنشین مطلق جدول رده بندی لیگ برتر است و استقلال نیز با 27 امتیاز در رده هفتم جدول جای دارد.

/ 0 نظر / 13 بازدید