صعود بارسلونا به فینال در ثانیه آخر - صعود منچستر یونایتد به فینال با گل رونالدو

C.Ronaldo

١۶/٢/١٣٨٨

Iniesta

بازی رفت: بارسلونا ٠-٠ چلسی

بازی برگشت: چلسی ١-١ بارسلونا

گلها: مایکل اسین ٩ (چلسی) - آندرس اینیستا ٣+٩٠ (بارسلونا)

مجموع بازی رفت و برگشت: بارسلونا ١-١ چلسی

بارسلونا به دلیل گل زده در خانه حریف به فینال صعود کرد.

شرح بازی:

درحالیکه بازی رفت چلسی و بارسلونا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان با تساوی صفربرصفر به پایان رسیده بود، در دیدار برگشت آبی اناری ها موفق شدند با گلی که اینیستا در وقتهای اضافه وارد دروازه چک کرد، جواز صعود به فینال مسابقات را پیدا کنند. در پایان یک بازی دراماتیک و غیرقابل پیش بینی، چلسی و گاس هیدینک درعرض چند ثانیه بلیط سفر به رم را با حذفی تلخ از دور رقابتها عوض کردند.چلسی نسبت به بازی قبلی در نوکمپ با ترکیبی متفاوت درزمین قرار گرفت. کول به خط دفاعی بازگشته بودو مالودا، آنلکا ودورگبا در خط حمله این تیم انجام وظیفه می کردند. در جمع بازیکنان بارسلونا هم غیبت آنری و پویول مشخص به نظر می رسید و اینیستا، مسی و اتوئو مهاجمان تیم گواردیولا در این دیدار بودند.

چلسی در ورزشگاه خانگی خود شروعی طوفانی داشت. آبی های لندن تنها بعد از گذشت نه دقیقه با شوت استثنایی و سرضرب اسین به گل برتری دست یافتند. هافبک غنایی چلسی در این لحظه ویکتور والدس را مات کرد تا چلسی از بارسا پیش بیفتند. آبی اناری ها که از دریافت این گل شوک شده بودند، در دقیقه بیست و یکم حتی تا آستانه دریافت گل دوم هم از سوی میزبان خود پیش رفتند ولی والدس با خروج خود مانع از گلزنی دروگبا شد. در دقیقه بیست و پنجم اتفاق عجیبی رخ داد. دانی آلوس، مالودا را در کنار خط محوطه هجده قدم متوقف کرد. حاضران در ورزشگاه فریاد پنالتی سردادند ولی داور به ضربه ایستگاهی اعتقاد داشت. ضربه محکم پای راست دروگبا را یک بار دیگر والدس به بیرون از زمین فرستاد. بدین ترتیب هیدینک به خوبی به هدف اصلی اش که حبس بارسا درزمین خود بود رسید.برای همین بود که اولین شوت بارسلونا به سمت دروازه چلسی در دقایق اضافه نیمه نخست اتفاق افتاد. ضربه چابی از پشت محوطه هجده قدم اما راهی به دروازه پترچک پیدا نکرد.

دراوایل  نیمه دوم دروگبا یک بار دیگر روی پاس آنلکا صاحب موقعیت گلزنی شد.ولی او در مصاف تک به تک با والدس اشتباه کرد. سپس نوبت لیونل مسی بود. او بعد از جا گذاشتن دو نفر دروازه چک را تهدید کرد ولی ضربه او از بالای تیرافقی به خارج رفت. خطای آبیدال روی آنلکا که تک و تنها به طرف دروازه بارسلونا درحال حرکت بود، باعث اخراج مدافع کاتالونیایی ها شد و کار بارسلونا که برای جبران گل خورده تلاش می کرد، با ده بازیکن در زمین حریف را سخت تر کرد. در دقیقه هشتاد، یک اتفاق عجیب دیگر رخ داد. پیکه در محوطه هجده قدم توپ را با دست لمس کرد ولی در این لحظه هم اوربو اعتقادی به پنالتی نداشت.

بارسلونا با تمام وجود حمله می کرد و چلسی هم در ضد حمله ها نیم نگاهی به دروازه والدس داشت. همه چیز تمام شده به نظر می رسید تا اینکه اشتباه اسین توپ را جلوی پای مسی انداخت. پاس طلایی مهاجم آرژآنتینی بارسلونا به اینیستا رسید که از فاصله هجده متری، چک را مغلوب کرد.در این لحظه گواردیولا و چهارهزار هوادار بارسلونا در استمفورد بریج سراز پا نمی شناختند.چلسی با این حال تسلیم نشد و بار دیگر به سمت دروازه میهمان یورش برد. اوربو یک پنالتی دیگر را هم از آنها دریغ کرد.این بار ضربه بالاک را دفاع بارسلونا با دست متوقف کرده بود. بازی با همین نتیجه خاتمه یافت تا بارسلونا حریف منچستریونایتد درفینال روز 27 می در رم باشد.

                                                                                                    

١۵/٢/١٣٨٨

C.Ronaldo

بازی رفت: منچستر یونایتد ١-٠ آرسنال

بازی برگشت: آرسنال ١-٣ منچستر یونایتد

گلها: فن پرسی (پ) ٧۶ (آرسنال)

پارک جی سونگ ٨ و کریستیانو رونالدو (ضربه آزاد) ١١ و ۶١ (منچستر یونایتد)

مجموع بازی رفت و برگشت: منچستر یونایتد ۴-١ آرسنال

منچستر یونایتد به فینال صعود کرد.

شرح بازی:

منچستریونایتد با غلبه برآرسنال به فینال لیگ قهرمانان که دررم انجام می شود راه یافت. برای تیم فرگوسن تنها 11 دقیقه زمان کافی بود تا رویاهای ونگر و آرسنال را آشفته کنند. ضمن اینکه در این دیدار رکودرشکست ناپذیر بودن پنح ساله آرسنال در خانه اش هم از بین رفت و در عین حال ناکامیهای ونگر در عرصه رقابتهای اروپایی که تاکنون نتوانسته جامی را با تیمهایش فتح کند ادامه یافت.


آرسنال شروع خوبی داشت و می خواست هرطور شده نتیجه را به نفع خود تغییر دهد.ولی این یونایتد بود که در اولین حمله جدی خود به گل رسید. همکاری آندرسون و کریس رونالدو باعث شد تا پارک با استفاده از سرخوردن گیبز فرصت بازکردن دروازه میزبان را پیدا کند. سه دقیقه از این گل نگذشته بود که رونالدو گل دوم منچستریونایتد را به ثمر رساند. ضربه ایستگاهی محکم او از 37 متری آلمونیا را برای دومین بار تسلیم کرد. تیم ونگر در این لحظات تسلیم شده به نظر می رسید و این یونایتد بود که تا می توانست خط دفاعی توپچی ها را با رونالدو و رونی تهدید می کرد.

در نیمه دوم بازهم میهمان بود که روی دروازه حریف فشار می آورد و در دقیقه 61 گل سوم این تیم هم حاصل شد. یک بار دیگر زننده گل کریس رونالدو بود که توپ را به خوبی  دزدید و ضد حمله ای را روی دروازه آرسنال تدارک دید. چند پاسکاری فوق العاده و توپی که به گل تبدیل شد  پایان رویاهای ونگر بود. البته  آرسنال برای زنده شدن دست به هرکاری زد. حملات آنها تا جائی ادامه یافت که روزتی یک پنالتی بادآورده برای آرسنال گرفت و فان پرسی آن را به گل تبدیل کرد.

در دقایق پایانی خطای فلچر روی فابرگاس باعث شد برای فینال او در اختیار سرالکس نباشد. منچستر برد و پیروز شد و شایستگی این صعود به فینال را داشت.

/ 3 نظر / 16 بازدید
نیما

اینم از چلسی. من فکر میکنم بارسلونا قهرمان بشه. به نظرم قدرتشون از منچستر بیشتره و با تکنیک تر هم هستن.

زیزو

جریان این شاهدای مایلی چیه؟ یعنی واقعا شهادت دادن؟ اگه هم حرف مایلی درست باشه اونا از ترس آبروشون شهادت نمیدن

زیزو

جریان این شاهدای مایلی چیه؟ یعنی واقعا شهادت دادن؟ اگه هم حرف مایلی درست باشه اونا از ترس آبروشون شهادت نمیدن