لیگ قهرمانان آسیا : برد پرسپولیس و سپاهان , تساوی صبا و شکست استقلال

AFC Champions League

 

پرسپولیس مقابل الشارجه امارات پیروز شد

 

 

 

تیم فوتبال پرسپولیس یکی از چهار نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا توانست تیم فوتبال الشارجه امارات را شکست دهد تا سرخپوشان پایتخت،اولین گام خود را در لیگ قهرمانان آسیا، محکم بردارند. تیم فوتبال پرسپولیس در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا، توانست با نتیجه ‪۳‬بر ‪ ۱‬تیم الشارجه امارات را شکست دهد تا اولین نماینده ایران، این بازی‌ها را با پیروزی شروع کند.

این دیدار درحالی در نیمه اول آغاز شد، که دو تیم تا دقیقه ‪ ۲۵‬موقعیت آنچنانی نداشتند و تک موقعیت تیم الشارجه در دقیقه ‪ ۱۸‬توسط عبدالوهاب از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

بعد از این موقعیت بود که بازیکنان پرسپولیس در شش دقیقه طوفانی سه گل وارد دروازه حریف خود کنند.

در ابتدا این علی کریمی بود که توانست در دقیقه ‪ ۲۷‬اولین گل تیم پرسپولیس را به ثمر برساند و زمینه سایر گل‌ها را فراهم سازد.

سه دقیقه بعد از این گل، درحالی که بازیکنان الشارجه برای جبران گل و نتیجه جلو کشیده بودند، علیرضا واحدی نیکبخت در دقیقه ‪ ۳۰‬روی پاس ارسالی علیرضا محمد و حرکت زیبای علی کریمی گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

گل سوم پرسپولیس نیز در حرکت مثلثی علی کریمی، علیرضا نیکبخت و هادی نوروزی به ثمر رسید.هادی نوروزی در دقیقه ‪ ۳۳‬توانست حرکت کریمی و نیکبخت را به ثمر برساند تا تیم الشارجه نیمه اول را در حالی که در شوک سه گل خورده بود، به رختکن برود.

نیمه دوم این دیدار اما در حالی آغاز شد که دیگر خبری از حمله‌های بی امان پرسپولیس نبود.هر چند بازیکنان پرسپولیس صاحب چند موقعیت شدند اما، آنطور که باید و شاید از آن استفاده نکردند و به همین دلیل بازیکنان الشارجه، به تدریج بر دامنه حملات خود افزود.

تعویض علی کریمی نشان از آن بود که سرمربی پرتغالی پرسپولیس دیگر تمایلی به بازی تهاجمی نداشته و قصد حفظ نتیجه را دارد.

تیم الشارجه در ادامه یکی از حملات و روی یک ضربه ایستگاهی توانست یکی از گل‌های خورده خود را توسط مشعل عبدالوهاب در دقیقه ‪ ۵۳‬جبران کند تا بازیکنان و هوادارن پرسپولیس با اضطراب و نگرانی بیشتری بازی را دنبال کنند.

شاید همین احساس ترس بود که باعث شد نلو وینگادا بازی را تهاجمی تر ادامه دهد و ابراهیم توره را به جای هادی نوروزی به زمین بفرستد.

با وجود این، پس از گل اول الشارجه، بازی دوباره به تعادل کشید و تک موقعیت‌های دو تیم نیز با بی‌دقتی بازیکنان از بین رفت.در مهمترین این موقعیت ها، ضربه سر نیکبخت با اختلاف اندک از کنار دروازه حریف به اوت رفت فشار هوادارن مبنی بر حضور محسن خلیلی در زمین سرانجام باعث شد تا این مهاجم تازه از بند مصدومیت رها یافته در دقایق پایانی به جای علیرضا واحدی نیکبخت وارد زمین شود تا وینگادا نشان دهد به هیچ عنوان دوست ندارد تیمش را دفاعی کند.

در ادامه تلاش بازیکنان دو تیم برای باز کردن دروازه حریف نافرجام ماند تا بازی با همین نتیجه پایان یابد.

سپهر حیدری و مازیار زارع از پرسپولیس و نوفی از تیم الشارجه از سوی داور ازبکستانی دیدار کارت زرد گرفتند.

 

شکست استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

 

 

 

درادامه رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه شب دو نماینده کشورمان در عربستان به مصاف تیمهای آن کشور رفتند که حاصل آن یک تساوی و یک شکست بود. صبای ایران که در گروه یک در شهر ریاض با الهلال دیدار می‌کرد در پایان به نتیجه مساوی ‪ ۱-۱‬دست یافت . در این دیدار ابتدا حمید فرزانه در دقیقه ‪ ۱۴‬برای صبا گلزنی کرد اما اوسام هساوی در دقیقه ‪ ۳۳‬بازی را به تساوی کشاند . تلاش دو تیم در نیمه دوم ثمری نداشت و دوتیم با همین نتیجه به کار خود پایان دادند.

پس از این دیدار ، استقلال صدرنشین لیگ برتر ایران در شهر جده به مصاف الاتحاد صدرنشین لیگ عربستان رفت .

در نیمه اول این دیدار که از گروه سه برگزار شد ، علیرغم تلاش دوتیم و برتری الاتحاد گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

درنیمه دوم نیز برتری الاتحاد ادامه داشت اما آرش برهانی که در نیمه دوم بجای مجتبی جباری به میدان آمده بود در دقیقه ‪ ۷۶‬از سانتر خسرو حیدری نهایت استفاده را برد و با ضربه سر دروازه میزبان را گشود.

پس از این گل الاتحاد برفشار حملات خود افزود و ده دقیقه بعد عماد موتاب گل تساوی را به ثمر رساند.

الاتحاد پس از این گل هم روی دروازه استقلال حملات فراوانی انجام داد و در دقیقه سوم وقتهای تلف شده هشام ابوچرونه با یک شوت پرقدرت پای چپ از راه دور توپ را به گوشه دروازه استقلال فرستاد و الاتحاد ‪ ۱-۲‬به برتری رسید.

درهمین گروه الجزیره امارات در خانه خود با یک گل مغلوب اوم صلال قطر شد.

همچنین در گروه چهار که سپاهان نیز در ان حضور دارد امروز کوروفچی ازبکستان با نتیجه ‪ ۱-۲‬الاتفاق عربستان را مغلوب کرد.

 

نتایج کامل لیگ قهرمانان آسیا :

گروه ١ :

الاهلی امارات ١-٢ پاختاکور ازبکستان

الحلال عربستان ١-١ صبا ایران

گروه ٢ :

پرسپولیس ایران ٣-١ شارجه ایران

القرافه قطر ١-٣ الشباب عربستان

گروه ٣ :

لاجزیره امارات ٠-١ ام صلال قطر

الاتحاد عربستان ٢-١ استقلال ایران

گروه ۴ :

بنیادکار ازبکستان ٢-١ الاتفاق عربستان

سپاهان ایران ٢-٠ الشباب امارات

گروه ۵ :

السان هیوندای کره جنوبی ١-٣ ناگویا ژاپن

بژینگ چین ٢-٠ نیوکاسل استرالیا

گروه ۶ :

گامبا اوزاکا ٣-٠ شاندون چین

سریویجایا اندونزی ٢-۴ سئول کره جنوبی

گروه ٧ :

سوان کره جنوبی ۴-١ کاشیما آنتلرز ژاپن

شانگهای چین ۴-١ آرمد فورس سنگاپور

گروه ٨ :

سنترال کاست استرالیا ٠-٠ پوهانگ کره جنوبی

کاوازاکی ژاپن ١-٠ تیانجین چین

 

/ 11 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی