ذوب آهن اصفهان قهرمان جام حذفی شد

Zob Ahan FC

ذوب آهن اصفهان با پیروزی پنج بریک مقابل راه آهن، به مقام قهرمانی بیست و سومین دوره از رقابتهای جام حذفی رسید. البته این پیروزی باعث شد تا سپاهان هم به عنوان یکی دیگر از نمایندگان ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا شرکت داشته باشد.  

  در دیدار برگشت فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، راه آهن که در دیدار رفت با تک گل دقیقه 89 مجتبی زارعی به پیروزی رسیده بود. با پنج گل مغلوب ذوب آهن شد تا در نهایت نماینده اصفهان با برتری 5 بر 2 به مقام قهرمانی دست یابد.  

 در دقیقه 20 بازی ضربه آزاد حسن اشجاری به مدافعان حریف برخورد کرد که در برگشت شاهین خیری هافبک باتجربه ذوب آهن از فاصله سی متری و با ضربه ی مهار نشدنی گل اول بازی را به ثمر رساند. در دقیقه 30 اشتباه حسین آشنا و ابراهیم کریمی باعث شد تا اسماعیل فرهادی با ضربه سری دقیق، گل دوم ذوب آهن را به نام خود ثبت کند. مجتبی زارعی در دقیقه 37 روی پاس داوود حقی، گل اول راه آهن را به ثمر رساند و بازی را دو بر یک کرد.

در ثانیه پنجاهم از نیمه دوم بازی قاسم حدادی از پشت محوطه هجده قدم دروازه راه آهن را باز کرده و نتیجه را 3 بر یک کرد. او در آخرین دقیقه بازی روی ارسا ایگور کاسترو با ضربه سر گل چهارم را وارد دروازه راه آهن کرد. در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه دوم، مصطفی صالحی نژاد کاپیتان ذوب آهن روی پاس ارسالی محمدپور برای پنجمین بار دروازه حسین آشنا را بازکرد تا ذوب آهن با پنج گل جشن قهرمانی بگیرد.  

 

تیمهای راه یافته به جام باشگاههای آسیا:

استقلال تهران

ذوب آهن اصفهان

مس کرمان

سپاهان اصفهان

 

/ 0 نظر / 15 بازدید