شوخی سال / حاج علی کفاشیان ؛ رئیس ای اف سی !!!

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از جلسه‌ای که روز پنج‌شنبه تشکیل داد، مقرر کرد که مجمع فوق‌العاده و عادی AFC در روز دوم و سوم مه (13 و 14 اردیبهشت) برگزار شود. تا اینجای کار شاید خبر حاوی نکته جالبی برای ما نباشد حتی اگر بدانیم که قرار است مهم‌ترین برنامه‌های مجمع فوق‌العاده AFC در روز دوم مه شامل انتخاب رییس جدید AFC، انتخاب نایب رییس بانوان AFC، اضافه کردن دو عضو خانم به کمیته اجرایی AFC و انتخاب یک نفر برای عضویت در کمیته اجرایی فیفا باشد!
این مجمع و انتخاب رییس جدید AFC برای مدت دو سال است (2013 تا 2015) اما وقتی فوتبال ایران را درگیر خود می‌سازد که علی کفاشیان تمایلش را برای نامزدی خود در انتخابات ریاست AFC اعلام می‌کند تا شاید با این کار بتواند یکی از جدی‌ترین کرسی‌های آسیایی فوتبال را برای ایران به‌دست آورد! از سوی دیگر فوتبالی‌ها معتقدند که اگر کسی از جامعه فوتبال بخواهد برای این پست کاندیدا شود، علی دایی گزینه بهتری است تا کفاشیان!
علی دایی که در دوران بازیگری‌اش لقب آقای گلی جهان را به نام خود ثبت کرد و یکی از پرافتخارترین بازیکنان آسیا به حساب می‌آید، چهره شناخته شده‌ای است که سال‌ها جای خالی‌اش در یکی از پست‌های مدیریتی AFC حس می‌شود. خیلی‌ها معتقد بودند که ای کاش دایی به جای انتخاب مربیگری - که به اعتقاد برخی کارشناسان نتوانسته آنچنان که باید در آن موفق ظاهر شود - به سراغ بازپس‌گیری کرسی‌های AFC به نفع فوتبال ایران می‌رفت. هر چند که عده‌ای دیگر می‌گفتند روحیه تند دایی حتی در پست‌های مدیریتی هم می‌تواند آسیب‌رسان باشد! البته باید دید که علی دایی علاقه به کارهای مدیریتی دارد یا نه که البته فعلا او مربیگری را بیشتر می‌پسندد.
از دایی که بگذریم، به علی کفاشیان می‌رسیم. مروری بر فعالیت‌های فدراسیون فوتبال کفاشیان در سال‌های اخیر دست‌کم برای ما ایرانی‌ها که وضعیت فوتبالمان را از نزدیک می‌بینیم، می‌تواند در حکم پیشگویی وحشتناکی برای فوتبال آسیا باشد!تصورش را بکنید کفاشیان رویه‌ای را که در فدراسیون فوتبال ایران 4 سال در پیش گرفته بود، حالا در ابعادی بسیار بزرگتر و در سطح آسیا اجرا کند!
شک نداریم که او باورش شده فدراسیون فوتبالش بهترین فدراسیون سال آسیا بوده و به همین خاطر خود را محق نامزدی در این پست می‌داند اما جالب اینجاست که با این‌حال وقتی نام علی دایی می‌آید، او می‌گوید: «اگر او عضو مجمع فدراسیون باشد و تمایل داشته باشد، شایستگی‌اش برای حضور در این انتخابات بیشتر از شخص کفاشیان است!»
 به هر حال کاندیدا شدن برای پست ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در نوع خود بسی جای تبسم که هیچ، قهقهه دارد. البته شاید او همانطوری که غافلگیرانه رییس فدراسیون فوتبال شد، در AFC هم رییس شود!

منبع : سایت گل

/ 0 نظر / 15 بازدید