صعود مقتدرانه برزیل به جام جهانی با شکست دادن آرژانتین

سایت گل- گلهای لوئیس فابیانو در روساریو به قیمت شکست تلخ آرژانتین درخانه و صعود مستقیم برزیل به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تمام شدند. تیم مارادونا دراین بازی به شکل قابل توجهی زیرفشار حملات رقیب دیرینه قرار داشت و عطش فراوان بازیکنان برزیل برای گل زدن در این بازی به خوبی از دقایق نخست این دیدار مشهود بود.

 اگرچه در ترکیب آرژانتین لیونل مسی هرازگاهی با حرکات پابه توپ خود، جرقه ای در زمین میهمان ایجاد می کرد، ولی تلاش او و دیگر هم تیمی هایش برای جلوگیری از شکست سنگین برابر تیم دونگا بی فایده بود. شاید برای اینکه مارادونا هم تیمش را با ترکیبی به میدان فرستاده بود که هیچ مهاجم گلزنی در کنار مسی و تبس در زمین حضور نداشت تا در محوطه هجده قدم حریف، مقابل دروازه سزار خطرناک ظاهر شود.

برزیل بعد از گذشت 24 دقیقه سرانجام اختیار بازی را به طور کامل در دست گرفت. ضربه ایستگاهی الانو از جناح راست روی سر لوئیزاو فرود آمد تا او خط دفاعی آرژانتین را تسلیم کند. الانو روی گل دوم هم تاثیر گذار بود. او توپ را به فلیپه ملو داد ولی شوت او در برگشت جلوی پای لوئیس فابیانو افتاد تا تیره روزیهای آرژانتین تکمیل شوند. این درحالی بود که درپایان نیمه اول برزیل می توانست توسط فابیانو گل سوم را هم به میزبان تحمیل کند.

در نیمه دوم مارادونا تصمیم گرفت سرخیو آگوئرو را به جای ماکسی رودریگس به میدان بیارود و این موضوع سبب شد آرژانیتن شروع خوبی در ابتدای نیمه دوم داشته باشد. داتولو در دقیقه 65 این دیدار اختلاف گلها را به حداقل رساند ولی خوشحالی آرژانتین دوام چندانی نداشت چون لوئیس فابیانو ستاره بی چون و چرای این مسابقه توانست گل سوم را هم روی پاس طلایی کاکا و با یک ضربه تماشایی وارد دروازه حریف کند.ژولیو سزار هم در دقایق پایانی این دیدار ضربه میلیتو را مهار کرد تا مهمترین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی با پیروزی برزیل مقابل آرژانتین تمام شود. با این شرایط صعود قهرمان دو دوره جام جهانی به رقابتهای سال آینده در آفریقای جنوبی دشوارتر از قبل شد.

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
Majid

لینک شدی گلم

خیلی باحاله دمت ممد جان