گفتگو با تونی بِیتس رئیس بخش اسکایپ در مایکروسافت

بیتس می‌گوید که هم‌اکنون با 250 میلیون کاربر فعال در هر ماه، اسکایپ در یک چهارمِ مسیر خود تا هدف 1 میلیارد تماس در هر ماه است. این آمار در زمان نهایی شدن خرید 8.5 میلیاردی اسکایپ توسط مایکروسافت یعنی 8 ماه قبل، 170 میلیون بود. بِیتس می‌گوید که برای طی کردن مسیر باقی مانده، اسکایپ تمرکزش را روی دو بخش در حال رشد گذاشته؛ تلفن‌های همراه و اتاق‌نشیمنِ خانه‌ها: «من دوست دارم اسکایپ را مثل یک میز آشپزخانه مجازی در نظر بگیرم. در آینده خواهیم دید که ویدئو‌کنفرانس‌ها توسط فقط یک نوع دستگاه تشکیل نخواهند شد. خواهیم دید که شما در جایی که می‌خواهید و با وسیله‌ای که می‌خواهید، به جلسات خواهید پیوست. اتاق‌نشیمن هم فضای مهمی است.»


بِیتس بدون محدودیت، از یکپارچگی اسکایپ با ویندوز 8 دسکتاپ، نسخه لمسی، و همین‌طور نسخه موبایل آن صحبت می‌کند. ولی وقتی صحبت به Xbox و استفاده از کینکت می‌رسد، کمی مبهم حرف می‌زند: «کینکت یکی از جذاب‌ترین روش‌های وارد کردن دستورات است که تا الآن دیده‌ایم. من با Game هم درگیر بوده‌ام، بچه‌هایم عاشقش هستند، ولی کینکت فقط برای بازی نیست... به گمانم صدا هم یک روش دیگر برای وارد کردن دستورات است. کار ما می‌تواند این باشد که با استفاده از کینکت یک لایهٔ ارتباطی را به عنوان وسیله‌ای برای وارد کردن دستورات حرکتی طراحی کنیم.» 


بِیتس تأکید می‌کند که پروژه اسکایپ در مایکروسافت به خوبی به حیاتش ادامه می‌دهد و حفظ فرهنگ کاری مختص اسکایپ برای هر دو مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار بوده. او می‌گوید از نظر فرآیند کاری، اسکایپ بیش از آنکه با مایکروسافت یکپارچه شود با آن هماهنگ شده، ولی از منظر محصولات، یکپارچگی بیشتری را شاهد خواهیم بود: «یکی از کارهایی که مشغولش هستیم تمرکز دو برابری بر روی ویندوز 8 است.»


در مورد محصولات آتی، بِیتس نیز مثل تیم کوک مخفی‌کاری می‌کند و تنها به اشاره‌ای گذرا به یکپارچگی اسکایپ با ویندوز 8 بسنده می‌کند. در مورد ویندوز فون، مشخصاً فرصت ارائه اولین و بهترین محصول بر روی پلتفرم موبایل مایکروسافت وجود خواهد داشت: «به گمانم ویندوزفون عالی است، مطمئن هستم که می‌توانیم به ارزش‌های آن اضافه کنیم.» در کل ورود به حیطه دستگاه‌های موبایل برای اسکایپ از اولویت برخوردار است، و این شامل کار روی تمام پلتفرم‌های غالب بازار می‌شود شامل اندروید و iOS می‌شود.

 

منبع : نارنجی 

/ 0 نظر / 16 بازدید