استقلال مقابل سایپا متوقف شد و امید قهرمانی اش کم رنگ شد (ذوب آهن 3-0 ملوان)

Esteghlal 1-1 Saipa

دیدار دو تیم فوتبال استقلال تهران و سایپا کرج با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا امید تیم استقلال برای قهرمانی کمرنگ شود. تیم‌های فوتبال استقلال تهران و سایپای کرج در چارچوب هفته سی و سوم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک پایان یافت. تیم فوتبال استقلال با این نتیجه تا اندازه زیادی امید خود را برای قهرمانی از دست داد.

تک گل این بازی را آرش برهانی در دقیقه ‪ ۸۹‬از روی نقطه پنالتی برای استقلال به ثمر رساند و گل سایپا توسط کاظم برجلو در دقیقه ‪ ۹۲‬به ثمر رسید این دیدار درحالی در نیمه اول آغاز شد که بازیکنان تیم استقلال با تمام قوا یک بازی هجومی و جذاب را در شروع بازی به نمایش گذاشتند.

اما طولی نکشید که این حملات در دقیقه ‪ ۵‬بازی،با ضربه زیبای امید شریفی نسب که با دیرک عمودی دروازه استقلال برخورد کرد،پاسخ داده شد.

با این حال بازیکنان تیم استقلال که برای بدست آوردن قهرمانی چاره‌ای جز شکست سایپا در این دیدار نداشتند در ادامه بازی بر شدت حملات خود افزودند و دروازه تیم سایپا را تا آستانه فروپاشی بردند که موقعیت تک به تک سیاوش اکبرپور در دقیقه ‪ ۲۲‬را می‌توان مهمترین این فرصت‌ها قلمداد کرد.

خطای مشکوک مدافعان تیم سایپا بر روی آرش برهانی در یک موقعیت تک به تک در محوطه جریمه اعتراض شدید امیر قلعه نویی را در پی داشت.این مربی اعتقاد داشت که روی برهانی خطای پنالتی صورت گرفته و داور این صحنه را نادیده گرفته است.

برنامه اصلی تیم فوتبال استقلال برای باز کردن دروازه سایپا در نیمه اول سانتر از جناحین و استفاده از ضربات سر و توپ‌های برگشتی بود.

در هر صورت بازیکنان دو تیم در بازکردن دروازه تیم حریف ناکام ماندند تا این دیدار در نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.

تیم استقلال با شروع نیمه دوم و با حمایت هوادارن خود باز هم یک بازی هجومی را آغاز کرد و باز هم دروازه سایپا را تا آستانه فروپاشی پیش برد.

ضربه سر آرش برهانی به دیرک دروازه و ضربه سر هادی شکوری که با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت را می‌توان از مهمترین موقعیت‌های آغاز نیمه دوم برای استقلال دانست.

ضمن اینکه تیم استقلال با بیرون کشیدن فرهاد مجیدی و حضور امید روانخواه در زمین بر شدت حملات خود افزود و بازیکنان این تیم باز هم موقعیت‌های زیادی را بدست آوردند.

شاید مهمترین اتفاق در اواسط نیمه دوم را باید صحنه‌های مشکوک به خطای پنالتی برای استقلال دانست که اعضای تیم استقلال به خصوص امیر قلعه نویی به شدت بر عملکرد داوری اعتراض داشتند.داور از دو خطای بازیکنان سایپا در محوطه جریمه گذشت و همین موضوع اعترضات شدید کادر فنی استقلال و بازیکنان و همینطور تماشاگران این تیم را به همراه داشت .

این در حالی بود که سایپایی‌ها در یک صحنه استقلالی‌ها را غافلگیر کردند و بهترین موقعیت تک به تک برای این تیم از دست رفت .

در دقایق پایانی این تیم استقلال بود که بار دیگر توسط خسرو حیدری به پنالتی دست یافت و آرش برهانی در دقیقه ‪ ۸۹‬آنرا به گل تبدیل کرد.

اما این پایان کار نبود تا کاظم برجلو در دقیقه ‪ ۹۲‬گل تساوی را برای سایپا به ثمر رساند.

این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

نتایج کامل هفته سی و سوم (ما قبل پایانی) لیگ برتر فوتبال ایران :

داماش گیلان ٣-١ برق شیراز

مقاومت سپاسی شیراز ٠-١ پیام مشهد

استقلال اهواز ٢-١ پرسپولیس

ابومسلم ١-٢ سپاهان اصفهان

پیکان قزوین ١-٠ پاس همدان

راه آهن شهرری ٢-١ فولاد خوزستان

صبا قم ١-٣ مس کرمان

ذوب آهن ٣-٠ ملوان بندرانزلی

استقلال تهران ١-١ سایپا کرج

 

جدول لیگ برتر فوتبال ایران تا هفته ٣٣ (ما قبل پایانی) :

١- ذوب آهن ۶۶ (جام باشگاههای آسیا)

٢- استقلال ۶٣ (جام باشگاههای آسیا)

٣- مس کرمان ۵٨ (جام باشگاههای آسیا)

۴- سپاهان ۵۵

۵- پرسپولیس ۵٢

۶- صبا قم ۵٠

٧- فولاد خوزستان ۴٧

٨- پیکان قزوین ۴٧

٩- مقاومت سپاسی ۴٣

١٠- سایپا ۴٢

١١- راه آهن ۴١

١٢- پاس همدان ٣٩

١٣- ملوان ٣٩

١۴- پیام مشهد ٣۵ (در خطر سقوط)

١۵- ابومسلم مشهد ٣۴ (در خطر سقوط)

١۶- استقلال اهواز ٣۴ (در خطر سقوط)

١٧- داماش گیلان ٣٠ (سقوط کرد)

١٨- برق شیراز ٢۴ (سقوط کرد)

 

بازیهای هفته ٣۴ (پایانی) لیگ برتر فوتبال ایران: (نام تیمهای میزبان نخست آمده است)

برق شیراز - استقلال اهواز

فولاد خوزستان - ذوب آهن اصفهان

ملوان بندرانزلی - ابومسلم

مس کرمان - پیکان قزوین

پاس همدان - داماش گیلان

پیام مشهد - استقلال تهران

پرسپولیس - راه آهن

سایپا - صبا قم

سپاهان - مقاومت سپاسی شیراز

 

/ 0 نظر / 29 بازدید