یک نتیجه که دیگر تکراری شده است / استقلال یک - پرسپولیس یک

به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که از ساعت 14:35 دقیقه و به قضاوت محسن ترکی و با حضور بیش از 80 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد دو تیم استقلال و پرسپولیس در پایان به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا سی و یکمین تساوی این دو تیم رقم بخورد.

در نیمه اول این دیدار دو تیم فوتبال برابری را به نمایش گذاشتند و هر چند پرسپولیس مدت زمانی بیشتری را در اختیار داشت اما این استقلال بود که صاحب موقعیت های بهتری برای گلزنی شد اما در نهایت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

اما نیمه دوم در شرایطی کاملا متفاوت با 45 دقیقه اول آغاز شد و میل تهاجمی در هر دو تیم به چشم می آمد. حاصل این تغییر گل زودهنگام پرسپولیس در دقیقه 51 بود که عادل کلاه کج به ثمر رساند.

در این دقیقه هادی نوروزی در موقعیتی تک به تک وحید طالب لو را نیز جا گذاشت اما دروازه بان استقلال به روی وی مرتکب خطا شد تا محسن ترکی نققطه پنالتی را نشان دهد. ضربه پنالتی پرسپولیس که توسط مهدی شیری زده شد را وحید طالب لو مهار کرد اما در برگشت عادل کلاه کج دروازه استقلال را باز کرد.

پس از این گل و همانطور که انتظار می رفت استقلال بر فشار حملات خود افزود و توانست در دقیقه 55 روی ارسال جانواریو، ضربه سر عنایتی و در نهایت ضربه سر تمام کننده حسین کاظمی به گل تساوی دست پیدا کند.

در ادامه دو تیم فوتبال متعادلی را به نمایش گذاشتند و صاحب موقعیت هایی نیز شدند اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی مثل 30 دیدار گذشته با تساوی به پایان برسد.

محسن ترکی داور شصت و هفتمین شهرآورد در این بازی به سامان آقازمانی ، وسلی برزیلیا و مجتبی زارع از پرسپولیس، فرهاد مجیدی ، خسرو حیدری و امیرحسین صادقی از استقلال کارت زرد نشان داد.

 

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=956856

 

--------------------------------------------------------------------------

 

شصت و هفتمین شهرآورد سنتی فوتبال ایران ، بین دو تیم استقلال و پیروزی با تساوی ۱-۱ پایان یافت .

به گزارش سایت تغییر ، دیدار دو تیم پر طرفدار پایتخت بمانند دیدارهای این دو تیم در سالهای اخیر با تساوی پایان یافت .

گل اول این دیدار را عادل کلاه کج در دقیقه ۴۹ و از توپ برگشتی ضربه پنالتی مهدی شیری وارد دروازه استقلال کرد و تنها ۷ دقیقه بعد حسین کاظمی گل تساوی را وارد دروازه تیم پیروزی کرد .

در این دیدار که به وضوح تعدد و پراکندگی بی سابقه نیروهای یگان ویژه لباس شخصی قابل مشاهده بود ، شعارهای اعتراضی از سوی هوادارن به گوش می رسید .

بخشی از شعارهای اعتراضی مختص هواداران ناراضی هر دو تیم بود که روند تساوی  سال های اخیر این دو تیم باعث کلافگی آنها شده بود . از این رو به سر دادن شعارهای ” تبانی ، تبانی” و ” فوتبال با سیاست ، نمی خوایم نمی خوایم” پرداختند .

از سوی دیگر ، درحالی که از روزهای قبل ، ماموران ورزشگاه آزادی و نیروهای انتظامی کودتا ، هشدارهایی در جهت سرکوب هرگونه شعار سیاسی اعتراضی داده بودند و با شمار گسترده نیروهای نظامی و انتظامی در ورزشگاه ، این محیط ورزشی را به پادگاه شبیه کرده بودند  ، با این حال شعارهای هوادارن سبز دو تیم استقلال و پیروزی آشکارا به گوش می رسید . از جمله شعار ” یاحسین، میرحسین” در حین بازی و همچنین اخبار موثق رسیده از آزادی که شعار “مرگ بر دیکتاتور” در راهروهای خروجی استادیوم آزادی به طور فراگیر سرداده می شد .

 

http://tagheer.net/fa/archives/1388,07,10/1171

 

/ 0 نظر / 18 بازدید