تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢۸ دی ۱۳٩۱

 نوکیا امروز صبح اعلام کرد به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش هزینه های جاری و ساده سازی تجاری، بیش از ۳۰۰ شغل را حذف و ۸۲۰ شغل را هم به شرکت های تخصصی خواهد سپرد.


نوکیا می گوید این تغییرات کمک می کند «بازده کاری را به شکل موثری افزایش داده و از هزینه های جاری بکاهد». و البته این بخشی از استراتژی شرکت است که در ژوئن ۲۰۱۲ اعلام شده بود. آن زمان نوکیا گفته بود باید تا پایان ۲۰۱۳ بیش از ۱۰هزار کارمند را اخراج کنند.

 البته این شرکت فنلاندی می گوید، تغییرات امروز آخرین بخش کاهش نیروی کار پیش بینی شده هستند.

 قرار است برخی فعالیت های مشخص نوکیا به همراه ۸۲۰ شغل مرتبط با آنها به دو شرکت هندی HLC Technologies و TATA Consultancy Services برون سپاری شوند. در حالی که فعالیت های فناوری نوکیا هم با اخراج ۳۰۰ کارمند، محدودتر می شوند. این اخراج ها، کارکنان فنلاندی نوکیا را در بر خواهد گرفت، اما شرکت برای آنها برنامه حمایتی و غرامت مالی پیش بینی کرده است. البته نوکیا پیش از این هم با حذف ۴۰۰۰ شغل در بخش تولید موبایل خود در کارخانه های شهر Salo فنلاند، مقداری بار خود را سبک تر کرده بود. نوکیا حمایت های ویژه ای برای کارکنان اخراجی در نظر گرفته است. یکی از برنامه های حمایتی نوکیا شامل تامین بودجه برای افرادی است که قصد راه اندازی شرکت خودشان را دارند. با این اوصاف، اوضاع نوکیا چندان هم بد به نظر نمی رسد. این شرکت هفته گذشته از فروش 6.6 میلیون ابزار هوشمند در سه ماهه آخر ۲۰۱۲ خبر داد که درآمد 1.2 میلیارد یورویی را برای نوکیا به ارمغان آورده است. به لطف عرضه لومیا ۹۲۰ و لومیا ۸۲۰ با ویندوز فون ۸، این شرکت در فصل پایانی سال 4.4 میلیون لومیا فروخته است. این در حالی است که فروش لومیا در فصل سوم ۲۰۱۲ تنها 2.9 دستگاه بوده است.

 این شرکت انتظار دارد درآمدهایش در سه ماهه اول ۲۰۱۳، رشد۳ درصدی داشته باشند.

 

منبع : نارنجی

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی