تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - جمعه ۱٠ مهر ۱۳۸۸

در حاشیه دیدار دو تیم فوتبال استقلال - پرسپولیس، 75 تماشاگر بازی مصدوم شدند و تحت خدمات رسانی امدادگران اورژانس قرار گرفتند.


مرکز فوریت‌های پزشکی تهران (اورژانس) به ایسنا گزارش داد: عوامل اورژانس از ساعت 10 صبح امروز در استادیوم آزادی مستقر شدند در این رابطه 5تن از تماشاگران را که دچار عارضه قلبی و بیماری‌های داخلی شده بودند را پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان‌ حضرت رسول(ص) منتقل کردند.

همچنین 70 تن دیگر از تماشاگران نیز به دلیل سردرد، تهوع، سرگیجه و تب‌ولرز توسط کارشناسان اورژانس به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

اورژانس تهران اعلام کرد که امدادگران اورژانس تا 40 دقیقه دیگر استادیوم آزادی را ترک خواهند کرد.

سردار رجب‌زاده، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز از دستگیری 9 تن در حاشیه بازی دو تیم فوتبال استقلال - پرسپولیس به جرم حمل موادمخدر، خرید و فروش بلیت غیرمجاز و درگیری خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استادیوم آزادی به صورت کامل تخلیه شده است، به ایسنا گفت: ماموران پلیس در حاشیه بازی دو تیم فوتبال استقلال - پرسپولیس،‌ سه تن به جرم حمل موادمخدر، سه تن به جرم خرید و فروش غیرمجاز بلیت و سه تن را نیز به جرم نزاع و درگیری دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه برخورد خاصی بین تماشاگران دو تیم پس از اتمام بازی رخ نداد، افزود: این دیدار با نظم و امنیت کامل برگزار شد، به طوری که مسوولان دو تیم و تماشاگران از این موضوع رضایت داشتند.

به گفته سردار رجب زاده، تعدادی از ماموران پلیس در داخل اتوبوس‌های حامل تماشاگران، کنترل امنیت را برعهده دارند تا مشکل خاصی نیز در این باره به وجود نیاید.

فرمانده انتظامی تهران در رابطه با کنترل فضای استادیوم توسط دوربین‌های مداربسته نیز اظهار کرد: در حال حاضر در بخشی از پارکینگ‌ها و محدوده استادیوم آزادی، دوربین‌های مداربسته نصب شده است. همچنین قرار است تا داربی آینده برخی از نقاط کور و دور از چشم استادیوم نیز به دوربین مداربسته مجهز شود.

وی در رابطه با موضوع بلیت فروشی هم گفت: مانند دفعات گذشته به دلیل نبودن سازوکار مناسب، در بازی امروز هم مشکلاتی همچون ازدحام جمعیت در پشت درب‌های استادیوم وجود داشت، به طوری که نزدیک به 15هزار نفر برای تماشای بازی، شب را پشت درب‌های استادیوم سپری کردند، این درحالی است که اگر راهکار مناسبی در این‌باره اندیشیده شود دیگر شاهد اتلاف وقت و به وجود آمدن این مشکلات نخواهیم بود.

تیموری، معاون عملیات آتش نشانی تهران نیز با اشاره به این که تا این لحظه هیچ حادثه‌ای در رابطه با دیدار دو تیم استقلال - پرسپولیس گزارش نشده است، به ایسنا گفت: هم اکنون عوامل آتش‌نشانی استادیوم آزادی را ترک کرده‌اند و در اتوبان و جاده مخصوص کرج استقرار دارند.

وی افزود: آتش‌نشانان تا زمانی که ترافیک موجود در مسیرهای منتهی به استادیوم به طور کامل برطرف شود،‌ در مکان‌های موردنظر مستقر خواهند بود.

تیموری در ادامه از آغاز رژه آتش‌نشانان از ساعت 18:30 امروز به مناسبت آخرین روز از هفته ایمنی و آتش نشانی خبرداد و گفت: تا دقایقی دیگر نزدیک به 60 دستگاه خودرو و موتور آتش نشانی رژه خود را از خیابان آزادی تا میدان انقلاب و خیابان فاطمی تا میدان ولیعصر(عج) به سمت بلوار کشاورز آغاز خواهند کرد.

 


http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1412240&Lang=P

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی