تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - دوشنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸۸

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری روز دوشنبه خود ضمن تشریح برنامه های این تیم به انتقادات مطرح شده در مورد نتایج اخیر تیم ملی در دیدارهای تدارکاتی اخیر نیز پاسخ گفت.


به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در نشست خبری پیش از ظهر امروز(دوشنبه) خود در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: فوتبال ایران تا به امروز سه بار حضور در جام جهانی را تجربه کرده است که در این سه دوره فقط یک بار به پیروزی رسیده است فوتبال ایران 35 سال است که در آسیا قهرمان نشده و رده شصتم جهان را در اختیار دارد، لیگ برتر ایران در آسیا هفتم است و ... اینها واقعیتهای فوتبال یران است که بسیار کمتر از انتظارهای مردم است.

وی ادامه داد: انتظار مردم ایران از تیم ملی بسیار بالاست. آنها انتظار دارند تیم ملی در هر بازی به ویژه در بازی مقابل تیم های عربی به پیروزی برسد. مردم ایران و جامعه فوتبال این کشور فکر می کنند تیم ملی شان بهترین تیم آسیاست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: فوتبال دنیا با سرعت در دیجیتال پیشرفت کرده است و ما در جای خود ایستاده ایم. دیگر آن دوران گذشته که تیم ایران لباس بر تن می کرد و داخل زمین هر تیمی را شکست می داد ما باید تلاش کرده سرمایه گذاری کنیم و امکانات درحد دیگر کشورها  به کارگیریم تا شاید به فوتبال روز دنیا نزدیک شویم.

قطبی با تاکید بر اینکه افکار و عقاید مردم را درک می کند و مانند تمام مردم ایران دلش برای فوتبال کشور می سوزد گفت: من هم دوست دارم تیم ملی ایران به جایگاهی برسد که بتواند انتظارات مردم را برآورده کرده و آنها را سرافراز کند.

وی در ادامه مدعی شد فضای فوتبال ایران منحصر به فرد بوده و تا به امروز چنین فضایی را ندیده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به این مطلب افزود: تیم های بزرگ دنیا با یک نتیجه مربی خود را عوض نمی کنند اما در ایران فقط با یک نتیجه بد همه به دنبال کنار گذاشتن مربی، بازیکن و یا حتی مدیر هستند. کار در این فضا آرامش روانی را از بین می برد و برای مجموعه مشکلاتی را به دنبال دارد.

وی در ادامه از برنامه ریزی طولانی خود پس از ناکامی تیم ملی در راهیابی به جام جهانی اشاره کرد و گفت: من می دانم کار دشواری را در تیم ملی پیش رو دارم. پس از ناکامی از راهیابی به جام جهانی نسل جدیدی در تیم ملی حضور پیدا کرد که جانشین نسلی شد که سالها بار این تیم را بر دوش داشتند. برای اینکه تیم ملی به اهداف خود نزدیک شود باید بازیهای بزرگی انجام دهیم و بدون ترس از شکست در بازیهای تدارکاتی به میدان برویم.

وی افزود: تفاوت من با مربیان گذشته تیم ملی این است که آنها از بازیهای دوستانه مشکل فاصله گرفته بودند. تیم ملی در روزهای مورد نظر فیفا بازی نمی کرد و مقابل سه تا 4 هزار تماشاگر برابر تیم های درجه سه و چهار آفریقایی بازی می کرد. این راه پیشرفت نیست ما باید با تیم های بزرگ بازی کنیم و از رویارویی با تیم های بزرگ و قدرتمند واهمه نداشته باشیم.

قطبی با بیان اینکه سطح لیگ فوتبال ایران باید ارتقا یابد افزود: زمانی که لیگ ایران در آسیا هفتم است چطور انتظار دارید تیم ملی آن اول باشد. باید برنامه ریزی کنیم که لیگ پیشرفت کند چرا که با پیشرفت لیگ تیم ملی هم سود می برد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان  با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال کشورمان در 30 روز گذشته سه بازی سخت و دشوار را پشت سرگذاشته است گفت: در دیدار مقابل بوسنی و هرزگوین، بحرین و ازبکستان از 24 بازیکن استفاده کردم از وجود این نفرات با سه ترکیب متفاوت در قالب دو سیستم مختلف بهره بردم تا مقابل تیم هایی چون بوسنی، بحرین و ازبکستان به میدان رفتیم که در خانه خود برای هر تیمی حریفی دشوار به شمار می آیند.

قطبی ادامه داد: بوسنی در جاده جام جهانی حضور دارد و شانس حضور در این رقابتها را دارد ما مقابل این تیم برنده از زمین خارج شدیم. بحرین هم برای ما حریف دشواری بود. من می دانستم بازی مقابل این حریف در منامه مشکل است. آنهم در شرایطی که بازیکنان باید در کمتر از72 ساعت پس از بازیهای هفته چهارم لیگ به میدان بروند. ما با پروازی طولانی به بحرین رسیدیم و فقط توانستیم یک و نیم جلسه تمرین کنیم که بخش عمده ای از آن شامل کارهای ریکاوری بود . ما با این شرایط مقابل بحرین به میدان رفتیم که به تازگی اردوی اروپایی خود را به اتمام رسانده بود و با انگیزه بالا به مصاف ما آمدند تا اعتماد به نفس خود را برای بازی با عربستان افزایش دهند.

قطبی خستگی، اشتباهات فردی و نداشتن تمرکز لازم را از عوامل تاثیرگذار در شکست سنگین تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بحرین عنوان کرد و گفت: باید به بازیکنان تیم ملی افتخار کنیم که توانستند عکس العمل خوبی در خانه حریف داشته باشند و نتیجه بازی را تغییر دهند آنها جنگیدند و توانستند به جریان مسابقه باز گردند و حتی می توانستند نتیجه را تغییر دهند اما متاسفانه در نیمه دوم اتفاقاتی عجیب و غریب رخ داد. داور با هر سوتی که زد تصمیمی به ضرر تیم ما گرفت. برای من خیلی عجیب بود که چطور 45 دقیقه نیمه دوم به55 دقیقه افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من در این شرایط قضاوت رسانه ها از تیم ملی ایران عادلانه نبود متاسفانه به اتفاقات خوبی که رد تیم ملی مانند حضور برخی بازیکنان جدید در ترکیب تیم، فرصت دادن به وحید طالب لو و ... اشاره نشد. برای من بازی با بحرین تجربه خوبی بود که می توانم از آن برای قهرمانی در جام ملتها استفاده کنم چرا که اگر می خواهیم عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست بیاوریم باید تیم های عربی چون بحرین را در قطر شکست دهیم آن هم در شرایطی که احتمال دارد داوری ها به سود آن تیم ها باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقاد از نگاه برخی رسانه ها به عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: متاسفانه تیتر روزنامه ها پس از بازی مقابل بحرین خیلی بد بود آنها از دفاع تیم ملی انتقاد کرده بودند و اینکه تیم ملی چهار تا به چهار تا گل می خورد. آنها از باخت مقابل بحرین به عنوان بدترین شکست تیم ملی یاد کرده بودند ظاهرا فراموش کرده بودند شکست 3 بر یک تیم ملی مقابل بحرین در مرحله مقدماتی جام جهانی 2002 را و یا شکستی که سال گذشته در دیدار دوستانه مقابل این تیم متحمل شده بودند. آنها فراموش کرده بودند که تیم ملی تا به حال در بحرین پیروز نشده است.

قطبی در ادامه ازبکستان را یکی از بهترین تیم های آسیایی خواند که سرمایه گذاری بسیاری را برای پیشرفت فوتبال خود به کار برده است.

وی در ادامه گفت: نیمی از رختکن ورزشگاه تاشکند را در ایران نداریم. امکاناتی که در فوتبال ازبکستان وجود دارد در فوتبال ایران دیده نمی شود. هنوز به آنها نرسیده ایم آن وقت انتظار داریم جایگاهی بالاتر از ازبکستان داشته باشیم. ازبکستان تیمی است که مقابل تیم های قدرتمند آسیایی نتایج خوبی را کسب کرده و در آینده می تواند یکی از 8 تیم برتر آسیا باشد. با این حال مقابل این تیم توانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و در شرایطی که داور یکی از بازیکنان ما را اخراج کرد و گل شجاعی را نادیده گرفت به نتیجه خوبی رسیدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: قبول دارم تیم ملی در بازیهای اخیر کیفیت بین المللی لازم را ندارد. من هم می پذیریم که در تیم ملی مهاجم خطرناک ندارد و با ارائه فوتبال مورد نظر من فاصله دارد اما باید تلاش کنیم که تیم ملی را بسازیم و این با کمک شما ( خبرنگاران  و رسانه ها) محقق می شود و تیم ملی می تواند انتظارات را برآورده کند.

قطبی در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: خیلی از شما به تیم ملی کمک کردید و خیلی های دیگر به تیم ملی انتقاد داشتید، اما من از شما می خواهم احترام تیم ملی را نگه دارید و با صبر و حوصله و منطق انتقاد کنید.

افشین قطبی در ادامه نشست خبری روز دوشنبه با نمایندگان رسانه‌های گروهی و مطبوعات به پرسش‌های پرتعداد خبرنگاران پاسخ گفت. او در بخش اول صحبت‌های خود به برنامه‌ریزی برای ساختن آینده تیم ملی اشاره کرد و گفت: در سه بازی اخیر سعی کردیم از نفراتی استفاده کنیم که پیش از این در دیدارهای لیگ برتر و تمرینات تیم ملی به شناخت خوبی از آنها دست یافته بودیم.

وی با اشاره به این موضوع که فهرست تیم ملی فقط 5 دقیقه پس از تهیه شدن توسط سرمربی این تیم در رسانه‌های گروهی منتشر می شود، افزود: ما برای اینکه بازیکنان با مشکل خروج از کشور مواجه نشود، همیشه فهرستی کامل را اعلام می کنیم که فهرست اصلی تیم ملی نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان حضور خود در تمرینات باشگاه‌های لیگ برتر و پیگیری مسابقات این رده را بی سابقه خواند و گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر لژیونرهای کمی در فوتبال اروپا داریم کیفیت مسابقات داخلی برای ما اهمیت دارد و باید بهترین‌ها را از این رقابت‌ها انتخاب کنیم.

قطبی در واکنش به خبرنگاری که از دفاع تیم ملی انتقاد کرد، گفت: من اعتقاد ندارم که دفاع تیم ملی ضعیف است. به عقیده من زمانی که تیم ملی گل می خورد سیستم دفاعی تیم اشکال دارد و همه بازیکنان به نوعی در گل خوردن تیم مقصر هستند. اینکه تیم ملی در 3 دیدار تدارکاتی اخیر 6 گل دریافت کرده است به خاطر نداشتن تمرکز بازیکنان در زمان دفاع بوده است. متاسفانه خستگی، عدم تمرکز کافی و اشتباهات فردی باعث شده دروازه تیم ملی 6 بار باز شود.

وی در ادامه یادآور شد: از 8 بازی که افشین قطبی سرمربی تیم ملی بوده است، 6 بار این تیم در خارج از خانه به میدان رفته است. حریفان تیم ملی در این مسابقات مالدیو و مالزی نبوده‌اند. تیم ملی مقابل کره شمالی و کره جنوبی به میدان رفته و توانسته از این تیم‌ها امتیاز بگیرد. ما توانستیم کره جنوبی را در خانه‌اش متوقف کنیم، تیمی که پاراگوئه و استرالیا را شکست داده است. ما در جاهای سخت نتایج خوبی گرفته ایم. به عقیده من نتایج تیم ملی خوب بوده است اما باید از این بهتر باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص انتخاب اصغر حاجیلو به عنوان سرپرست این تیم گفت: من حاجیلو را نمی شناختم اما زمانی که برای سرپرستی تیم ملی به من معرفی شد در 24 ساعت خیلی به او نزدیک شدم. از چشم‌های حاجیلو فهمیدم چه قلب بزرگی دارد و به کشورش عشق می ورزد. تجربه فردی چون حاجیلو می تواند برای تیم ملی مفید و موثر باشد. متاسفانه در بازی مقابل بوسنی و بحرین نتوانستیم از وجود حاجیلو استفاده کنیم اما او در بازی مقابل ازبکستان همراه ما بود و توانست فضایی دوستانه بر تیم حاکم کند.

قطبی همچنین در پاسخ به خبرنگاری از تعصب حاکم بر تیم ملی انتقاد کرد، گفت: تعصبی که من به فوتبال دارم، شاید هیچ کس نداشته باشد. در خصوص تعصب خود و بازیکنان تیم ملی باید بگویم که نسل جدید فوتبال نسبت به گذشته تغییراتی عمده کرده است. فوتبالیست‌های امروزی با زمان من و آقای حاجیلو فرق دارند. این بدان معنا نیست که آنها تعصب ندارند، آنها متعصب هستند اما به همان اندازه باهوش هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ بازیکن و مربی برای نبردن داخل زمین نمی رود، در خصوص واکنش‌های عصبی برخی بازیکنان تیم ملی افزود: خیلی راحت است که یکی بازی فوتبال را داخل اتاق تماشا کنید تا در زمین مسابقه باشید. بازیکنان تیم ملی در بازی مقابل بحرین شرایط سختی داشتند و در گرمای 32 درجه شهر منامه مقابل 11 بازیکن تیم بحرین و 3 داور بازی کردند. در این بین اگر آنها عکس العملی هم نشان دادند، غیر منطقی نبود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان آنالیز عملکرد تک تک بازیکنان در زمین مسابقه را بر رفتار آنها در مسابقات آتی تاثیرگذار خواند و گفت: بازیکنان من غیرت زیادی دارند و من به آنها افتخار می کنم. آنها تمام قلب خود را برای تیم ملی می گذارند. آنها در زمین مسابقه تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم به کار می گیرند. اینکه تیم ملی شکست می خورد و چهره بازیکنان نشان نمی دهد که به اندازه کافی متعصب نبوده اند، دلیل بر بی تعصبی آنها نیست.

قطبی نداشتن فوروارد بین المللی را یکی از ضعف‌های تیم ملی عنوان کرد و گفت: ما لیگ برتر را با جدیت دنبال می کنیم و بازیکنان تیم امید و جوانان را زیر نظر داریم تا مهاجمی بین المللی انتخاب کنیم اما تا به امروز به نتیجه‌ای نرسیده ایم. برای یافتن مهاجمی در اندازه‌های بین المللی بازیهای دوستانه خیلی تعیین کننده و مهم است.

وی که از برگزاری دیدارهای دوستانه اخیر رضایت کامل داشت، افزود: جواد نکونام به من گفت که تیم ملی تا پیش از این در روزهای مورد نظر فدراسیون جهانی فوتبال دیدارهای دوستانه برگزار نمی کرد و به خاطر برگزاری دیدارهای دوستانه اخیر از من تشکر کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: ما سعی می کنیم در دیدارهای تدارکاتی از وجود بازیکنان مختلف استفاده کنیم و به همه نفرات ملی پوش فرصت بازی بدهیم. شک نکنید موفقیت هر تیم شروع نمی شود مگر با گل خوردن، برگزاری دیدارهای تدارکاتی دشوار، سازماندهی در دفاع و حمله  و...

وی با اشاره به اینکه تیم ملی در دیدارهای اخیر به غیر از بازی مقابل ازبکستان به اندازه کافی برای خود ایجاد موقعیت کرده است، افزود: تصمیمات من هم در بازی مقابل ازبکستان در حد و اندازه های بین المللی نبود که باید در آینده بهتر شود.

قطبی در ادامه از برپایی اردوی تیم ملی در فاصله نیم فصل مسابقات لیگ برتر اشاره کرد و در خصوص دعوت از بازیکنان جدید به اردوی این تیم گفت: شخصیت بازیکنان ملی پوش برای من بسیار مهم است. من بازیکن باشخصیتی می خواهم که آبرو و غیرت 70 میلیون ایرانی برایش مهم باشد و در زمین تمرین و مسابقه فقط به دنبال پیشرفت باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه احتمال سفر یک تیم اروپایی به ایران در صورت لغو دیدار دوستانه با آمریکا خبر داد و گفت: در ماه ژانویه تیم ملی فوتبال ایران اردویی 10 روزه را در قطر برپا خواهد کرد و طی این مدت در تورنمنتی چهارجانبه شرکت می کند.

قطبی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که از وی در خصوص آنچه در دیدار روز گذشته‌اش با مسئولان فدراسیون فوتبال گذشت، جویا شد، گفت: در این ملاقات صحبتهای دوستانه‌ای بین ما مطرح شد و مسئولان فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط تیم ملی از من جویا شدند. در این نشست بیشتر من صحبت کردم تا مسئولان فدراسیون. من از آنها خواستم که اطراف تیم مل فضای آرامی حاکم شود تا این تیم هرچه زودتر به شرایط ایده آل برسد. مدیران فدراسیون نه تنها از شرایط تیم ابراز نگرانی نکردند بلکه تاکید کردند آرامش تیم ملی حفظ شود.

سفر قطبی به انگلستان، ملاقات او با مسئولان باشگاههای آرسنال و منچسترسیتی برای براقراری ارتباط فدراسیون با این دو باشگاه و برگزاری دیدارهای دوستانه با آنها مورد دیگری بود که قطبی بدان اشاره کرد و در خصوص دیدار خود با آندرانیک تیموریان گفت: وظیفه هر سرمربی تیم ملی است که برای دیدار با بازیکنان شاغل در لیگهای خارجی و روحیه و شخصیت دادن به آنها سفر کند. من هم به لندن رفتم تا با تیموریان دیدار کنم چرا که شنیده بودم شرایط خوبی در تیم فولهام ندارد. من با آندو ملاقات کردم و از مدیر برنامه هایش خواستم اگر او در این تیم انگلیسی نقشی ندارد، شرایط انتقالش به تیمی دیگر فراهم شود.

وی در خصوص شایعات حول و حوش فدراسیون فوتبال گفت: راجع به این موضوع نمی توانم اظهارنظر کنم. شما در روزنامه ها صحنه‌هایی درست کرده و هر روز شایعه ای تازه می سازید. این شایعات باعث شده تا تمرکز مسئولان فدراسیون فوتبال و آقای کفاشیان از بین رفته و هر روز در صدد پاسخگویی به این ابهامات باشند. شما اگر موفقیت تیم کشورتان را می خواهید باید روی تقویت این تیم تمرکز کنید نه اینکه شایعه بسازید. ایجاد فضای نا امن اطراف فدراسیون و تیم ملی به فوتبال کشور لطمه می زند.

قطبی در ادامه تصریح کرد: ما هنوز در یک بازی رسمی شکست نخورده ایم. در دو بازی دوستانه مقابل چین و بحرین هم شکست خوردیم با یک تیم نصفه و نیمه به میدان رفتیم و ترکیب تیم ملی کامل نبود. با این حال تا روزی که مردم بخواهند در خدمت تیم ملی خواهم بود و پس از آن با احترام این تیم می روم و به زندگی‌ام می رسم.

قطبی در ادامه در اظهار نظری متفاوت تاکید کرد داوری همیشه بخشی از مسابقه فوتبال بوده است و افزود: هیچ وقت نگفتم:" تیم ملی روی اشتباهات داوری شکست خورده است. در نیمه دوم دیدار ایران - بحرین داور مرتکب اشتباهاتی شد که روی جریان بازی و نفرات تیم ایران تاثیر منفی گذاشت. با این وجود ما نسبت به تیم ملی بحرین که مقابل عربستان بازی خوبی را به نمایش گذاشت برتر بودیم و موقعیت‌های زیادی بدست آوردیم که از دست رفت.

وی با طرح این موضوع که "طی سالها حضورم در فوتبال تاکنون قضاوتی به مانند آنچه در دیدار ایران - بحرین گذشت را ندیده بودم"، گفت: متاسفانه در ایران بایک شکست بر همه چیز چشم می پوشند، آنهم در حالی که این شکست‌ها درسی است برای آینده.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ما می خواهیم یک تیم ملی جدید بسازیم اما این کار زمان می برد و نیازمند حمایت شما و مردم فوتبالدوست است. متاسفانه برخی از رسانه‌ها تا به امروز از تیم ملی حمایت نداشته‌اند، آنها در تحلیل‌های خود از تیم ملی به گونه‌ای عمل کردند که اگر شخصی بازی تیم ملی را ندیده باشد، گمان می کند این تیم در دیدارهای اخیر فاجعه بوده است.

قطبی در پاسخ به این پرسش که "آیا لژیونرها در دیدارهای اخیر انتظارات شما را برآورده کردند؟"، گفت: با توجه به اینکه لیگ امارات هنوز آغاز نشده است، انتظار زیادی از بازیکنان اماراتی نداشتم با این حال آنها عملکرد خوبی داشتند. در دیدارهای اخیر جواد نکونام یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بود که به خوبی تیم را در زمین رهبری کرد.

وی در ادامه افزود: من در جاهای سختی کار کرده‌ام. برای یک ایرانی در کره جنوبی مربیگری کردن، آسان نیست. من برای اینکه خواسته مربیان تیم ملی کره جنوبی را برآورده کنم باید خیلی سخت کار می کردم تا مرا قبول کنم. هیدینک، اددوکات و وربیک دوستان هلندی زیادی داشتند اما زمانی که توانایی و کار مرا دیدند و متوجه شدند که حرفه‌ای کار می کنم و می خواهم پیروز شوم از وجودم در کنار خود بهره بردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: در فضای فوتبال بهترین درآمد را می شود از نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان بدست آورد و دلالان فوتبال بهترین سود را از این راه می برند. اما به راحتی نمی توان چنین کاری را انجام داد چرا که با انجام آن باید خیلی چیزها را خراب کرد.

قطبی در ادامه با تاکید بر اینکه محکم و استوار مقابل آنهایی ایستاده که قصد تخریبش را دارند و سینه اش را مقابل تیرهای آنها سپرکرده است، افزود: برخی‌ها فکر کردند بعد از ناکامی تیم ملی در راهیابی به جام جهانی قطبی را برکنار می کنند تا گزینه مورد نظر آنها سرمربی تیم ملی شود و از این بابت سود ببرند.

وی در ادامه از مردم و اهالی فوتبال خواست انتظارات منطقی و به اندازه از تیم ملی داشته باشند و گفت: تیم ملی در 2 بازی مقابل بوسنی و ازبکستان خوب بازی کرد چرا صحنه های خوب این دو بازی پررنگ نشد؟! چرا اشاره نکردند که تیم ملی بدون خلعتبری، نصرتی و کعبی مقابل ازبکستان به میدان رفت؟! چرا نگفتند خلعتبری که بهترین بازیکن ایران مقابل بحرین بود، در دقایق پایانی نیمه اول آن مسابقه مصدوم شد؟! و ...

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه زندگی در بحران به او و هر مربی دیگر اجازه نمی دهد برای آینده اش برنامه ریزی کند، افزود: شما در فوتبال کشور اثرگذار هستند و مردم و فوتبال را به هم وصل می کنید. سعی کنید شفاف‌تر و با منطق‌تر انتقاد کنید. مثلا در بازی مقابل بوسنی با اینکه پیروز شدیم برخی روزنامه ها نوشتند، تیم ملی 80 دقیقه بد بازی کرد، به گلر سوم بوسنی 3 گل زدیم، شانسی بردیم و ... این فضاسازی ها به تیم ملی کمک نمی کند.

وی در ادامه از فضای حاکم بر فوتبال ایران که در آن مربی، بازیکن و مدیر امنیت ندارند، انتقاد کرد و گفت: زمانی به بورا گفتم: "چرا هدایت تیم ملی ایران را قبول نمی کنی؟"، او در پاسخ با لبخند گفت: "هیچ وقت سرمربی تیم ملی نخواهم شد" . او معقتد بود در ایران زمان و آرامش لازم برای کار کردن نخواهد داشت و به همین خاطر هیچ وقثت هدایت تیم ملی این کشور را قبول نمی کند.

قطبی در ادامه فوتبال ایران را آماتور و غیرحرفه ای خواند و از فعالیت فدراسیون فوتبال ایران در بخش های پایه ای و نگاه کفاشیان و دیگر مدیران فدراسیون به آینده به نیکی یاد کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: پس از جام جهانی 2006 با توجه به صحبتها و واکنشهای منفی که حول و حوش تیم ملی بود، برانکو از ایران فرار کرد. با این وجود من خود را با او و هیچ مربی دیگری مقایسه نمی کنم چرا که شرایطی متفاوت با دیگر مربیان دارم.

وی ادامه داد: برای موفقیت در جام ملتهای 2011 آسیا باید پله پله تیم ملی را بسازیم. هدف من جام ملتهاست و پس از این مسابقات است که می توان نسبت به عملکرد قطبی قضاوت کرد. با اینکه 18 ماه هم زمان کافی برای ساختن تیم ملی نیست اما فرصت خوبی است که من توانایی هایم را با تیم ملی نشان دهم.

قطبی خود را برای انتخاب مربی و دستیار اولش در تیم ملی مختار خواند و گفت: نمی دانم چرا برای انتخاب دستیار اولم در تیم ملی تا این اندازه فشار آورده می شود. من اگر لازم باشد با بررسی دقیق دستیابی مناسب را برای خود انتخاب خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان مجددا اینکه لیگ ایران در آسیا هفتم است را به رخ حاضرین در جلسه کشید و گفت: اختلاف زیادی بین لیگ ایران و سطح بین المللی فوتبال است. لیگ ایران در آسیا هفتم است به همین خاطر بازیکنی که از دل این مسابقات به تیم ملی می آید نمی تواند در سطح بین المللی درخشش رقابتهای داخلی را داشته باشد. باید سعی کنیم این اختلاف را به حداقل برسانیم و اندک اندک بازیکنان تیم ملی را تغییر داده و به فرم دلخواه برسانیم.

قطبی تصریح کرد: من در تیم ملی لیست سیاه ندارم. البته یک دفترچه قهوه ای دارم که روی آن نکات فنی را یادداشت می کنم.

 

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=943371

 

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی