تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٧

Ronaldinho

 

سر انجام رونالدینیو از میلان سر در آورد تا تمامی شایعاتی که مدتها ستاره برزیلی بارسلونا را احاطه کرده بودند به پایان برسد.

اکنون میلان به او اجازه میدهد که به المپیک پکن برود و برای تیم ملی برزیل بازی کند و سپس به ایتالیا باز گردد.

آدریانو گالیانی نایب رئیس میلان درباره این جابجایی گفت : پیشنهاد ما به طور قابل توجهی از منچستر سیتی کمتر بود اما به لطف فداکاری بازیکن بارسلونا توتنستیم او را بخریم اگر او پیش ما آمده به این خاطر است که میخواهد دوباره شماره یک شود.

در مقابل علاقه رونالدینیو میلان برخلاف بارسلونا به او اجازه داد تا در المپیک به میدان برود. این فرصت مناسبی برای هافبک 28 ساله برزیلی است تا دوباره آمادگی از دست رفتهاش را باز یابد و خودی نشان دهد. تازه او در تیم ملی برزیل میتواند با الکساندر پاتو ستاره جوان میلان هم هماهنگ شود.

اما خرید رونالدینیو توسط میلان یک نتیجه دیگر هم دارد میلانیها دیگر آنده شوچنکو را نمی خواهند.

گالیانی گفت : ما شش بازیکن جدید خریده ایم. برای شوچنکو پیشنهاد دادیم و اگر رونالدینیو نمی آمد آن وقت برای خریدن او دست به کار می شدیم. بازیکن جدید دیگری نمیخریم اگرچه آلبرتو پالوچی و آباته و احتمالا داریئ شیمیچ میروند. اما تیم قدرتمندی داریم که از اینتر و رم و یوونتوس یا فیورنتینا چیزی کم ندارد. چون در لیگ قهرمانان نیستیم هدفمان اسکودتو است. قبلا هم هیچ وقت جام یوفا را فتح نکرده ایم بنابر این بردن آن هم شیرین خواهد بود.

 

اولین مصاحبه رسمی رونالدینیو :

رونی هم در اولین گفتگو رسمی اش به عنوان بازیکن میلان اعلام کرد پیوستنش به این باشگاه رویایی بوده که به حقیقت پیوسته است : این لحضه خاصی در حرفه من است. هر بازیکنی رویای بازی در آ.ث.میلان را دارد و حالا این برای من به واقعیت پیوسته است. واقعا امیدوارم هواداران تیم را خوشحال کنم.

رونالدینیو که حالا میتواند در کنار کاکا و پاتو مثلث هجومی برزیلی میلان را تشکیل دهد و کمک کند ایتالیایی ها مهلکترین آتشبار باشگاهی دنیا را داشته باشند. افزود : دوران خوبی در بارسلونا داشتم و با آنها جامهای مهمی بردم اما بعد از این حوادث تاسف بار اخیردو طرف فکر کردند که جدا شدن من اقدام مناسبی است. وی ادامه داد : بازی کنار کاکا لذت بخش اس او در میان بهترینهای دنیاست. وی دوست من است و ما کنار هم در برزیل خوب بازی میکنیم . در شرایط فیزیکی ناسبی هم هستم و میتوانم 40 تا 45 بازی برای میلان انجام دهم.

با توجه به اینکه میلان در خط میانی خود هافبکهای دفاعی جنگنده خوبی مثل پیرلو و گتوزو آمبروزینی و فلامینی را دارد کاکا و رونالدینیو میتوانند با فراغ بال به دروازه حریفان یورش ببرند. رونالدینیو درباره حضور در المپیک هم حرف زد در حالی که میلان به کاکا اجازه سفر به چین را نداده : برزیل هیچ وقت قهرمان المپیک نشده و این برای من مهم است. قبل از اینکه به میلان بپیوندم به توافق رسیدیم که بتوانم در پکن بازی کنم.

او در نهایت گفت : اینجا به دنبال جام هستم  . حال احساس میکنم خیلی با تجربه تر از گذشته شده ام وای هنوز جوان هستم و آماده ام تا با توان توان تلاش کنم.

رونالدینیو فصل پیش در بارسا روزگار خوشی نداشت وبه دلیل مصدومیت حتی آنچه مشکلات وی با فرانک رایکارد مربی وقت تیم خوانده شد کمتر در ترکیب بارسلونا به میدان رفت حتی کار به جایی رسیده بود که عده ای او را تمام شده میدانستند اما او با رد کردن پیشنهاد پر زرق و برق منچستر سیتی که گفته میشد حاضر است هفته ای 200 هزار پوند به او حقوق بدهد و رفتن به میلان ثابت کرد آماده است تا دوباره به اوج باز گردد. گفته میشود ایتالیایی ها برای خرید او رقمی حدود 25 میلیون یورو به بارسلونا پرداخته اند .

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی