تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

South Africa 2010 World Cup

سایت گل - با تساوی بدون گل و مشکوک عربستان و کره شمالی ، ایران به طور رسمی از مرحله نهایی جام جهانی حذف شد . این اتفاق در شرایطی رخ داد که تیم ملی از سه بازی آخر 5 امتیاز گرفته و با توجه به سطح کیف تیم عربستان امید بسیاری به صعود به عنوان تیم سوم داشت.

اما بازی عجیب عربستان و کره در ریاض که هردو اصرار به گل نزنی داشتند ، این فرصت را از ایران گرفت. حالا کره شمالی به عنوان تیم دوم و فقط با یک امتیاز اختلاف به همراه همسایه جنوبی به جام جهانی صعود کرده و عربستان برای بازی پلی آف به دیدار بحرین خواهد رفت . ما هم سهمی جزافسوس نداریم . تمام شد و رفت.

 مبارک آقایان علی آبادی و کفاشیان و تاج وبقیه. مبارک آن کسی که راسا دستور داد علی دایی به جای قطبی سرمربی ایران شود و سپس شخصا دستور برکناری اش را داد. مبارک !

تاریخ: ١٣٨٨/٣/٢٧

گروه ١ :

استرالیا ٢-١ ژاپن

بحرین ١-٠ ازبکستان

گروه ٢ :

کره جنوبی ١-١ ایران

عربستان ٠-٠ کره شمالی

جدول رده بندی گروه ١ منطقه آسیا مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ :

١- استرالیا ٢٠

٢- ژاپن ١۵

٣- بحرین ١٠

۴- قطر ۶

۵- ازبکستان ۴

جدولی رده بندی گروه ٢ منطقه آسیا مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ :

١- کره جنوبی ١۶

٢- کره شمالی ١٢

٣- عربستان ١٢

۴- ایران ١١

۵- امارات ١

 

--------------------------------------------------------------------------------

تیمهای مستقیم صعود کرده از قاره آسیا به جام جهانی ٢٠١٠ آفریقای جنوبی:

استرالیا

ژاپن

کره جنوبی

کره شمالی

پلی آف قاره آسیا : (تیم های سوم گروه ١ و ٢) :

بحرین - عربستان (رفت و برگشت)


نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٧ خرداد ۱۳۸۸

پرسپولیس باخت و حذف شد

پرسپولیس در حالی به مصاف نماینده ازبکستان آمد که آمار و ارقام این تیم از زمان روی کار آمدن وینگادا در بازی های خانگی جالب توجه می نمود. پرسپولیس در بازی هایی که میزبان بود هیچگاه از زمین بازی دست خالی بیرون نیامده بود و در بدترین حالت با یک امتیاز بازی را ترک می کرد و در 15 سال اخیر نیز به هیچ تیمی در رقابت های آسیایی نباخته بود اما ...

در آن سوی میدان تیم تا بن دندان مسلح بنیادکاری قرار داشت که در بازی برابر نمایندگان ایران به دو برد و دو تساوی دست یافته بود. بازی در حالی اغاز شد که دو تیم در حال ارزیابی از یکدیگر بودند تا اینکه در سانتر از جناح راست پرسپولیس، نبی اله باقری ها با یک خطای ناشیانه ریوالدو را متوقف کرد تا همین بازیکن با ضربه پنالتی بازی را به سود تیم ازبکی کند. از این دقیقه به بعد پرسپولیس دست به حملات پردامنه ای بر روی دروازه حریفش زد و در این رهگذر 2-3 موقعیت خوب را نیز از دست داد تا اینکه بازی با همان نتیجه یک بر صفر بسود بنیادکار در نیمه اول به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم نه پرسپولیس توانست قدرت خود رابه بنیادکار دیکته کند و نه بنیادکار نیازی به حمله می دید . البته در این رهگذر نباید از محرومیت مازیار زارع ، حذف توره از لیست وینگادا و غیبت کریم باقری به آسانی گذشت هرچند مشکل تنها نماینده ایران این ها نبود. در نیمه دوم توپ های بی هدف و بلند بود که بر روی دروازه بنیاد کار می امد و برای ازبکی ها چه چیز بهتر از این. توپ های بی هدفی که با دفاع بلند قامت بنیادکار برگشت داده می شد تا خلیلی تک و تنها در خط حمله کاری از پیش نبرد و تعویض های وینگادا هم نتیجه ای را تغییر ندهد.

پرسپولیس حذف شد و البته در این حذف شدن حاشیه مهمترین عامل بود. نمی توان بسادگی از اتفاقات این چند روزه که در پرسپولیس می گذشت به یادگی عبور کرد. وقتی بازیکن در برابر مدیر و سرپرست تیم می ایستد و آنگونه رفتار می کند وقتی در بین مدیران تیم اختلاف تا حد اعلا وجود دارد پس برنامه ریزی و ساختار چه نقشی در پیروزی و موفقیت در فوتبال بازی می کند؟ پرونده بازی های پرسپولیس مانند 3 نماینده دیگر ایران در آسیا بسته شد.

آیا AFC هنوز هم علاقه ای به دادن 4 سهمیه به ایران را دارد؟ ازبکستان تا به اینجا هر دو نماینده اش در رقابت ها مانده اند ولی ایران .....


نویسنده: محمد رضا - چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳۸۸

صمد مرفاوی

منبع: ایسنا

صمد مرفاوی به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران برگزیده شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرانجام پس از کنار رفتن امیر قلعه نویی از هدایت تیم فوتبال استقلال تهران،‌ امیررضا واعظی آشتیانی مدیر عامل باشگاه استقلال تهران طی حکمی ‌صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال منصوب کرد.

 

غلامحسین مظلومی ‌پیشکسوت باشگاه استقلال نیز به عنوان مدیر تیم استقلال منصوب شده است.

تیم استقلال در این فصل سمتی به عنوان سرپرست ندارد و غلامحسین مظلومی‌ به عنوان مدیر تیم بر روی نیمکت استقلال خواهد نشست.

 

همچنین اریش روته مولر - مربی آلمانی پیشین تیم ملی فوتبال ایران و مدرس فیفا به عنوان مربی و مشاور مدیر عامل تیم فوتبال استقلال تهران در فصل آینده معرفی شد.

قرارداد روته مولر با استقلال یک ساله است.

بر اساس این گزارش،‌ دکتر امین نوروزی ( پزشک ) و دکتر ستوده ( عضو تیم پزشکی ) اعضای کادر پزشکی تیم فوتبال استقلال را تشکیل می‌دهند.

دکتر منتظری نیز به عنوان رییس کمیته روانشناسی استقلال منصوب شده است.

صمد مرفاوی برای انتخاب سایر دستیاران خود اختیار تام دارد.

نویسنده: محمد رضا - سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۸

Football Iran

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار دوستانه برابر اندونزی به پیروزی پرگل دست یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این دیدار در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد و 20 هزار تماشاگر این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

در نیمه اول اتفاق خاصی نیفتاد و علی‌رغم چند حمله تیم ملی فوتبال ایران این سیسوانتو، مدافع تیم اندونزی بود که در دقیقه 20 به اشتباه دروازه تیمش را باز کرد و تیم ملی ایران یک بر صفر از حریف پیش افتاد.

با شروع نیمه دوم حملات ایران بیشتر شد و شاگردان افشین قطبی در اولین دیدار با رهبری وی در این نیمه بازی قابل ‌قبول‌تری را ارائه کردند.

با شدت گرفتن حملات ایران گل دوم را فریدون زندی در دقیقه 54 به ثمر رساند اما در ادامه آرش برهانی در دقیقه 63 توانست زننده‌ی گل بعدی ایران باشد. گل چهارم این دیدار را نیز خلعتبری در دقیقه 72 به ثمر رساند و در دقیقه 88 فریدون زندی گل دوم خود و گل پنجم ایران را وارد دروازه کرد تا تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدارش با هدایت قطبی به یک پیروزی روحیه‌بخش دست یابد.

آرش برهانی در دقیقه 84 هم گلزنی کرد که آفساید اعلام شد.

تیم ملی فوتبال اندونزی پنج‌شنبه این هفته با تیم ملی امید ایران در ورزشگاه اکباتان نیز دیدار دیگری را برگزار خواهد کرد.

به گزارش ایسنا؛ تیم ملی فوتبال اندونزی در رده بندی فیفا در رتبه 139 جهان و بیستم آسیا قرار دارد و تیم ملی فوتبال ایران تیم چهارم آسیا و پنجاه و سوم جهان است.

علیرضا فغانی قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت.

 

نویسنده: محمد رضا - شنبه ٢ خرداد ۱۳۸۸

ghalenoei in sepahan

sepahan

منبع عکس و خبر: باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان

به 'گزارش پایگاه خبری سپاهان ، ‌هیات مدیره این باشگاه پس از بررسی ها و مطالعات و مذاکرات لازم امیر قلعه نویی سرمربی سابق تیم استقلال تهران را بهترین گزینه برای هدایت طلایی پوشان اصفهان تشخیص داد و طی مذاکراتی که با وی نهایی شده، با اجماع کامل اعضای هیات مدیره سکان هدایت سپاهان را به این مربی سپردند. قرارداد وی یک ساله است اما در صورت توافق برای مدت 3 سال قابل تمدید است.

 همکاران قلعه نویی در کادر فنی تیم فوتبال سپاهان با نظر و تایید وی در روزهای آینده مشخص خواهند شد.

 amir ghalenoei & saket

قطعا هواداران  از اینکه یک مربی بزرگ با کارنامه‌ای درخشان سکاندار سپاهان شده خوشحالند و امیدوارند که فولاد مبارکه سپاهان بتواند با هدایت امیر قلعه نویی همان تیم توفنده موسوم به طوفان زرد آسیا شود. ضمن این که در مدتی که مذاکرات‌ باشگاه سپاهان  با قلعه نویی در جریان بود، تعداد کثیری از هواداران به شکل های مختلف خشنودی و رضایت خود را از این انتخاب اعلام کرده بودند.

                                                                           

از طرف این وبلاگ به آقای امیر قلعه نوعی این انتخاب را تبریگ میگویم و آرزوی موفقیت برای ایشان دارم.

 

نویسنده: محمد رضا - شنبه ٢ خرداد ۱۳۸۸

Zob Ahan FC

ذوب آهن اصفهان با پیروزی پنج بریک مقابل راه آهن، به مقام قهرمانی بیست و سومین دوره از رقابتهای جام حذفی رسید. البته این پیروزی باعث شد تا سپاهان هم به عنوان یکی دیگر از نمایندگان ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا شرکت داشته باشد.  

  در دیدار برگشت فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، راه آهن که در دیدار رفت با تک گل دقیقه 89 مجتبی زارعی به پیروزی رسیده بود. با پنج گل مغلوب ذوب آهن شد تا در نهایت نماینده اصفهان با برتری 5 بر 2 به مقام قهرمانی دست یابد.  

 در دقیقه 20 بازی ضربه آزاد حسن اشجاری به مدافعان حریف برخورد کرد که در برگشت شاهین خیری هافبک باتجربه ذوب آهن از فاصله سی متری و با ضربه ی مهار نشدنی گل اول بازی را به ثمر رساند. در دقیقه 30 اشتباه حسین آشنا و ابراهیم کریمی باعث شد تا اسماعیل فرهادی با ضربه سری دقیق، گل دوم ذوب آهن را به نام خود ثبت کند. مجتبی زارعی در دقیقه 37 روی پاس داوود حقی، گل اول راه آهن را به ثمر رساند و بازی را دو بر یک کرد.

در ثانیه پنجاهم از نیمه دوم بازی قاسم حدادی از پشت محوطه هجده قدم دروازه راه آهن را باز کرده و نتیجه را 3 بر یک کرد. او در آخرین دقیقه بازی روی ارسا ایگور کاسترو با ضربه سر گل چهارم را وارد دروازه راه آهن کرد. در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه دوم، مصطفی صالحی نژاد کاپیتان ذوب آهن روی پاس ارسالی محمدپور برای پنجمین بار دروازه حسین آشنا را بازکرد تا ذوب آهن با پنج گل جشن قهرمانی بگیرد.  

 

تیمهای راه یافته به جام باشگاههای آسیا:

استقلال تهران

ذوب آهن اصفهان

مس کرمان

سپاهان اصفهان

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی