تکنو اسپورت
تکنولوژی و ورزش
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد رضا - یکشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸۸

m & GH

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از رئیس کمیه انضباطی فدراسیون فوتبال در نشست مطبوعاتی امروز، به دنبال اظهارات اخیر محمد مایلی‌کهن درباره باشگاه استقلال و امیر قلعه‌نویی؛ این مربی شکایت خود را تقدیم کمیته انضباطی کرد.
مایلی کهن پس از دیدار سایپا و استقلال اهواز نیز صحبت هایی را درباره قلعه نویی مطرح کرده بود.

 

صحبتهای زشت و ناپسند محمد مایلی کهن سرمربی تیم ملی ایران : (خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا")

محمد مایلی کهن علیه اظهارات امیر قلعه نویی و باشگاه استقلال بیانیه ای را صادر کرد.

لینک خبر:

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1320960

 محمد مایلی کهن، سرمربی سایپا و تیم ملی در واکنش به اظهارات امیر قلعه نویی و باشگاه استقلال بیانیه ای را به شرح زیر منتشر کرد:

بسمه‌تعالی
مردم عزیز، قهرمان و دوست داشتنی ایران سربلند و همیشه جاوید. این روزها پس از بازی شرافتمندانه ای که تیم سایپا با جوانان برومند و شایسته اش برابر رقیب خود انجام داد و به اذعان همه؛ تیم سایپا صرفا به ارائه یک بازی با برنامه، کاملا جوانمردانه و پاک پرداخت؛ اما متاسفانه هم به هنگام مسابقه و هم طی روزهای اخیر مورد هجوم ناجوانمردانه ترین الفاظ در میدان مسابقه و بیرون از آنکه تنها از شعبان بی‌مخ‌ها و نوچه هایشان بر می‌آید؛ پرداختند و درصدد آن هستند که ضعف‌های فنی خود را به این و آن نسبت بدهند و هر آنچه که خود و نوچه هایشان لایق آن هستند با سیاه نمایی هر چه تمام‌تر به این و آن نسبت داده، تا شاید بتوانند ضعف های فنی خود را به نوعی از چشم این و آن پنهان و لاپوشانی کنند.

لذا به همین منظور به این آقایان کوتوله و عوام فریب (کل یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن هستند اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند می‌گویم که از گل دقیقه 90 سایپا و پیامی که آن گل به پهنای ایران عزیز اسلامی داشته؛ پند گرفته و هر چه سریعتر دست از نوچه بازی و نوچه پروری برداشته از کارهای ناثواب و عوام فریبی دست بردارند.

بدیهی است هیچ دستی برتر و بالاتر از دست خداوند عزوجل نیست و اوست که اگر بخواهد کسی را خوار نماید، خوار و اگر کسی را عزیز بداند عزیز خواهد کرد. این مطلب شامل حال گنده باقالی‌هایی که به عنوان نوچه در کنار این آدم کوتوله هستند نیز می‌شود.
محمد مایلی کهن

 

Nazari Joibari

نظری جویباری (سرپرست تیم استقلال) :

صحبتهای مایلی کهن درباره استقلال و هواداران این تیم در شان سرمربی تیم ملی نبود.

علی نظری جویباری در گفت و گو با خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات محمد مایلی کهن در یکی از برنامه های تلویزیونی عنوان کرد: از شنیدن صحبت های آقای مایلی کهن ناراحت و متعجب شدم زیرا امیر قلعه نویی در بازی با سایپا بارها و بارها با حرکات دست از تماشاگران استقلال می‌خواست علیه سرمربی تیم ملی شعار ندهند.
وی ادامه داد: متاسفانه ایشان علیه سرمربی استقلال بارها و بارها صحبت کرده و به هواداران استقلال نیز توهین کردند. قبول دارم احترام محمد مایلی کهن بر ما واجب است اما دقت کنید که وقتی هنوز سرمربی تیم ملی نشده بود چگونه مصاحبه می‌کرد و حالا که این سمت را برعهده گرفته چگونه صحبت می‌کند. ایشان باید تعاملش با باشگاه ها خوب باشد اما متاسفانه طوری حرف می‌زند که در شان مربی تیم ملی نیست.
نظری جویباری در خصوص جو سنگین در روز بازی با سایپا تاکید کرد: قبول دارم جو به ضرر سایپا بود اما سرمربی تیم ملی باید به این مسئله واقف باشد هنگامی که تیمی در آستانه قهرمانی قرار دارد روی مربیان آن تیم فشار زیادی وارد شده و ناخودآگاه آن مربی مجبور به واکنش های احساسی می‌شود.
وی یادآور شد: سایپا 9 نفره دفاع می‌کرد. ما هیچ وقت نگفتیم که توقع داریم سایپا طوری مقابل ما بازی کند که 6 گل به این تیم بزنیم. صحبت های مایلی کهن در تلویزیون دور از معرفت بود و ایشان چندین و چندبار در این برنامه به سرمربی و هواداران استقلال توهین کرد.
نظری جویباری در خصوص شعار تماشاگران علیه مایلی کهن گفت: ما حرکت تماشاگران را نمی‌پسندیم و دوست داریم آنها مرد و مردانه تیم خود را تشویق کنند اما همین تماشاگرانی که آقای مایلی کهن به آنها انگ بی فرهنگی زد چند روز دیگر باید تیم ملی را تشویق کنند همانطور که در دیدار با مقابل کره جنوبی این کار را انجام دادند.
سرپرست استقلال در خصوص شایعاتی که این روزها مبنی بر تبانی دو تیم فولاد و ذوب آهن مطرح می‌شود تصریح کرد: این شایعات را قبول ندارم. ما فوتبال خوزستان را می‌شناسیم و معتقدیم این استان استقلالی های بسیار زیادی دارد. ضمن اینکه به مجید جلالی و منصور ابراهیم زاده اطمینان داریم و مطمئنا شاهد فوتبالی پاک از سوی هر دو تیم خواهیم بود.

Shahram Shafie Zadeh

شهرام شفیع زاده (مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز):

بهتر است مایلی کهن مراقب حرف زدنش باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس شهرام شفیع‌زاده پس از برد 2 بر یک استقلال اهواز مقابل پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه برنامه 90 اجازه نداد جواب قاطعی به مایلی‌کهن بدهم اما از همین جا به آقای مایلی‌کهن می‌گویم که به شما مربوط نیست که در استقلال اهواز چه اتفاقی می‌افتد. به او پیشنهاد می‌کنم بهتر است مراقب حرف‌زدنش باشد.
وی یادآور شد: مایلی‌کهن فردی نیست که بخواهم درباره او زیاد صحبت کنم. او می‌تواند فقط در مورد تیم ملی و سایپا حرف بزند. به او پیشنهاد می‌کنم مانند زرینچه از تیم مردمی استقلال اهواز عذرخواهی کند.
شفیع‌زاده ادامه داد: از هواداران تشکر می‌ کنم که استقلال اهواز را برابر پرسپولیس یاری کردند اما از استاندار خوزستان خواهش می‌کنم این بازی را یکبار دیگر ببینند و جواب سئوال من را بدهد که به چه دلیل در ورزشگاه برای دیدن بازی ما نمی‌آیند.
مدیرعامل استقلال اهواز تاکید کرد: حداقل امیدوارم دل استاندار اهواز برای هواداران ما بسوزد که تا امروز چگونه ما را حمایت کردند. تیم ما در اهواز همیشه بزرگ بوده و مطمئن باشید زمین نخواهد خورد.
شفیع‌زاده خاطرنشان کرد: در اطلاعیه‌ای روز شنبه از سوی باشگاه کلیه مشکلات را بازگو می‌کنم. اگر ماندیم سال آینده بهترین تیم خواهیم شد.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با این صحبتها مایلی کهن نشان داد فردی بی شعور و فاقد اخلاق ورزشی است که اگر حمایتهای دولت نبود هیچ حرفی برای گفتن نداشت و دهنش را می بست.

واقعا متاسفیم این فرد بی صلاحیت سرمربی تیم ملی فوتبالمان شده است.

 

 

نویسنده: محمد رضا - شنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸۸

Esteghlal 1-1 Saipa

دیدار دو تیم فوتبال استقلال تهران و سایپا کرج با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا امید تیم استقلال برای قهرمانی کمرنگ شود. تیم‌های فوتبال استقلال تهران و سایپای کرج در چارچوب هفته سی و سوم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک پایان یافت. تیم فوتبال استقلال با این نتیجه تا اندازه زیادی امید خود را برای قهرمانی از دست داد.

تک گل این بازی را آرش برهانی در دقیقه ‪ ۸۹‬از روی نقطه پنالتی برای استقلال به ثمر رساند و گل سایپا توسط کاظم برجلو در دقیقه ‪ ۹۲‬به ثمر رسید این دیدار درحالی در نیمه اول آغاز شد که بازیکنان تیم استقلال با تمام قوا یک بازی هجومی و جذاب را در شروع بازی به نمایش گذاشتند.

اما طولی نکشید که این حملات در دقیقه ‪ ۵‬بازی،با ضربه زیبای امید شریفی نسب که با دیرک عمودی دروازه استقلال برخورد کرد،پاسخ داده شد.

با این حال بازیکنان تیم استقلال که برای بدست آوردن قهرمانی چاره‌ای جز شکست سایپا در این دیدار نداشتند در ادامه بازی بر شدت حملات خود افزودند و دروازه تیم سایپا را تا آستانه فروپاشی بردند که موقعیت تک به تک سیاوش اکبرپور در دقیقه ‪ ۲۲‬را می‌توان مهمترین این فرصت‌ها قلمداد کرد.

خطای مشکوک مدافعان تیم سایپا بر روی آرش برهانی در یک موقعیت تک به تک در محوطه جریمه اعتراض شدید امیر قلعه نویی را در پی داشت.این مربی اعتقاد داشت که روی برهانی خطای پنالتی صورت گرفته و داور این صحنه را نادیده گرفته است.

برنامه اصلی تیم فوتبال استقلال برای باز کردن دروازه سایپا در نیمه اول سانتر از جناحین و استفاده از ضربات سر و توپ‌های برگشتی بود.

در هر صورت بازیکنان دو تیم در بازکردن دروازه تیم حریف ناکام ماندند تا این دیدار در نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.

تیم استقلال با شروع نیمه دوم و با حمایت هوادارن خود باز هم یک بازی هجومی را آغاز کرد و باز هم دروازه سایپا را تا آستانه فروپاشی پیش برد.

ضربه سر آرش برهانی به دیرک دروازه و ضربه سر هادی شکوری که با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت را می‌توان از مهمترین موقعیت‌های آغاز نیمه دوم برای استقلال دانست.

ضمن اینکه تیم استقلال با بیرون کشیدن فرهاد مجیدی و حضور امید روانخواه در زمین بر شدت حملات خود افزود و بازیکنان این تیم باز هم موقعیت‌های زیادی را بدست آوردند.

شاید مهمترین اتفاق در اواسط نیمه دوم را باید صحنه‌های مشکوک به خطای پنالتی برای استقلال دانست که اعضای تیم استقلال به خصوص امیر قلعه نویی به شدت بر عملکرد داوری اعتراض داشتند.داور از دو خطای بازیکنان سایپا در محوطه جریمه گذشت و همین موضوع اعترضات شدید کادر فنی استقلال و بازیکنان و همینطور تماشاگران این تیم را به همراه داشت .

این در حالی بود که سایپایی‌ها در یک صحنه استقلالی‌ها را غافلگیر کردند و بهترین موقعیت تک به تک برای این تیم از دست رفت .

در دقایق پایانی این تیم استقلال بود که بار دیگر توسط خسرو حیدری به پنالتی دست یافت و آرش برهانی در دقیقه ‪ ۸۹‬آنرا به گل تبدیل کرد.

اما این پایان کار نبود تا کاظم برجلو در دقیقه ‪ ۹۲‬گل تساوی را برای سایپا به ثمر رساند.

این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

نتایج کامل هفته سی و سوم (ما قبل پایانی) لیگ برتر فوتبال ایران :

داماش گیلان ٣-١ برق شیراز

مقاومت سپاسی شیراز ٠-١ پیام مشهد

استقلال اهواز ٢-١ پرسپولیس

ابومسلم ١-٢ سپاهان اصفهان

پیکان قزوین ١-٠ پاس همدان

راه آهن شهرری ٢-١ فولاد خوزستان

صبا قم ١-٣ مس کرمان

ذوب آهن ٣-٠ ملوان بندرانزلی

استقلال تهران ١-١ سایپا کرج

 

جدول لیگ برتر فوتبال ایران تا هفته ٣٣ (ما قبل پایانی) :

١- ذوب آهن ۶۶ (جام باشگاههای آسیا)

٢- استقلال ۶٣ (جام باشگاههای آسیا)

٣- مس کرمان ۵٨ (جام باشگاههای آسیا)

۴- سپاهان ۵۵

۵- پرسپولیس ۵٢

۶- صبا قم ۵٠

٧- فولاد خوزستان ۴٧

٨- پیکان قزوین ۴٧

٩- مقاومت سپاسی ۴٣

١٠- سایپا ۴٢

١١- راه آهن ۴١

١٢- پاس همدان ٣٩

١٣- ملوان ٣٩

١۴- پیام مشهد ٣۵ (در خطر سقوط)

١۵- ابومسلم مشهد ٣۴ (در خطر سقوط)

١۶- استقلال اهواز ٣۴ (در خطر سقوط)

١٧- داماش گیلان ٣٠ (سقوط کرد)

١٨- برق شیراز ٢۴ (سقوط کرد)

 

بازیهای هفته ٣۴ (پایانی) لیگ برتر فوتبال ایران: (نام تیمهای میزبان نخست آمده است)

برق شیراز - استقلال اهواز

فولاد خوزستان - ذوب آهن اصفهان

ملوان بندرانزلی - ابومسلم

مس کرمان - پیکان قزوین

پاس همدان - داماش گیلان

پیام مشهد - استقلال تهران

پرسپولیس - راه آهن

سایپا - صبا قم

سپاهان - مقاومت سپاسی شیراز

 

نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸۸

Champions League

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاههای اروپا فصل ٢٠٠٩/٢٠٠٨ :

٢۵/١/١٣٨٧

Chelsea 4-4 Liverpool

دور رفت: لیورپول ١-٣ چلسی

دور برگشت: چلسی ۴-۴ لیورپول

گلها: دروگبا ۵١ و الکس (ضربه آزاد) ۵٧ و لمپارد ٧۶ و ٨٩ (چلسی)

فابیو اورلیو (ضربه آزاد) ١٩ و ژابی آلونسو (پنالتی) ٢٨ و لوکاس لیوا ٨١ و کویت ٨٣ (لیورپول)

نتیجه نهایی : چلسی ٧-۵ لیورپول

 

Bayern Munich 1-1 Barcelona

دور رفت: بارسلونا ۴-٠ بایرن مونیخ

دور برگشت: بایرن مونیخ ١-١ بارسلونا

گلها: فرانک ریبری ۴٧ (بایرن مونیخ) - سیدو کیتا ٧٣ (بارسلونا)

نتیجه نهایی: بارسلونا ۵-١ بایرن مونیخ

 

٢۶/١/١٣٨٧

Porto 0-1 Manchester United

دور رفت: منچستر یونایتد ٢-٢ پورتو

دور برگشت: پورتو ٠-١ منچستر یونایتد

گل: کریستیانو رونالدو ۶ (منچستر یونایتد)

نتیجه نهایی: منچستر یونایتد ٣-٢ پورتو

Arsenal 3-0 Villareal

دور رفت: ویارئال ١-١ آرسنال

دور برگشت: آرسنال ٣-٠ ویارئال

گلها: والکات ١٠ و آدبایور ۶٠ و فن پرسی (پنالتی) ۶٩ (آرسنال)

نتیجه نهایی: آرسنال ۴-١ ویارئال

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای اروپا :

دور رفت :

٨/٢/١٣٨٨

بارسلونا - چلسی

٩/٢/١٣٨٨

منچستر یونایتد - آرسنال

دور برگشت :

١۵/٢/١٣٨٨

آرسنال - منچستر یونایتد

١۶/٢/١٣٨٨

چلسی - بارسلونا

 

نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸۸

Esteghlal 0-0 Foolad

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و فولاد خوزستان با نتیجه تساوی بدون گل پایان یافت تا با پیروزی ذوب آهن برابر برق شیراز، آبی پوشان پایتخت صدر جدول را از دست بدهند. در چارچوب هفته سی و دوم لیگ برتر فوتبال، تیم فوتبال استقلال در اهواز میهمان تیم فولاد خوزستان بود که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی صفر بر صفر پایان یابد تا تیم فوتبال استقلال با این نتیجه صدر جدول را از دست بدهد.

نکته قابل توجه در بازی امروز استقلال حضور مجتبی جباری بعد از حدود یک ماه و پیروز قربانی بعد از دو بازی در ترکیب اصلی بود و از طرفی فابیو جان واریو به دلیل مصدومیت به این بازی نرسید.

این دیدار در حالی برگزار شد که هر دو تیم در استفاده از موقعیت هایشان در نیمه اول ناکام بودند.شوت آرش برهانی در دقایق اولیه بازی به سمت دروازه تیم فولاد و موقعیت مسلم گلزنی هاشم بیک زاده در دقیقه ‪ ۴۴‬را می توان مهمترین موقعیت‌های استقلال در نیمه اول دانست که به گل تبدیل نشد.

در آن سوی میدان نیز تیم فولاد درحالی که بازیکنان برزیلی خود را در ترکیب ثابت قرار نداده بود، فشار محسوسی را در دقایقی از نیمه اول بر روی دروازه میهمان خود وارد کرد که این فرصت‌ها نیز با بی‌دقتی مهاجمان از دست رفت تا این دیدار در نیمه اول با همان نتیجه تساوی صفر صفر به پایان برسد.

با این حال بازی در نیمه دوم با جذابیت بیشتری دنبال شد و در مقابل چند موقعیتی که در ابتدای این نیمه نصیب فولاد شد، استقلالی‌ها عملکرد بهتری داشته و توپ و میدان را در اختیار خود گرفتند.

پژمان منتظری در ابتدای نیمه دوم به دلیل مصدومیت جای خود را به هادی شکوری داد و سپس مهدی امیرآبادی برای تقویت جناح چپ تیم استقلال به جای هاشم بیک زاده وارد زمین شد.

اما آنچه که ادامه بازی را برای دو تیم دشوار کرد، بارش شدید باران و وزش باد بود که تا اندازه زیادی در عملکرد دو تیم تاثیر داشت.

با گذشت زمان در نیمه دوم این تیم فولاد خوزستان بود که با ورود لوسیانو والنته و سجاد فیض اللهی در به زمین،به تدریج توپ و میدان را در دست گرفت و بر روی دروازه استقلال موقعیت‌های زیادی را ایجاد کردند.

در ادامه بازی امیر قلعه نویی آخرین تعویض خود را نیز انجام داد و علی علیزاده را به جای امید روانخواه وارد بازی کرد تا تمام قوای خود را برای باز کردن دروازه فولاد به کار گرفته باشد.

یکی از مهمترین موقعیت‌های تیم استقلال نیز در دقیقه ‪ ۸۲‬و روی ضربه سر سیاوش اکبرپور به دست آمد که این ضربه با عکس العمل زیبای دروازه بان فولاد از دست رفت.

در مقابل نیز اسماعیل شریفات یک موقعیت خوب گلزنی را در وقت‌های اضافی از دست داد تا این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.

لوسیانو والنته،سجاد فیض اللهی و اسماعیل شریفات به ترتیب به جای حجت زادمحمود، بختیار رحمانی و محمد قاضی برای فولاد به زمین آمدند.

سیاوش اکبرپور و مجتبی جباری از استقلال و سیامک سرلک از تیم فولاد خوزستان از سوی مسعود مرادی کارت زرد دریافت کردند.


تیم فوتبال پرسپولیس تهران یکشنبه شب در پایان هفته سی و دوم لیگ برتر باشگاه‌های ایران با درخشش علی کریمی برابر پیکان قزوین به پیروزی دست یافت.

در این دیدار که در حضور ‪ ۲۰‬هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، پرسپولیس با نتیجه دو بر یک از سد حریف خود گذشت و به رده پنجم جدول رده بندی صعود کرد.

محسن خلیلی در دقیقه ‪ ۴۰‬و مازیار زارع در دقیقه ‪ ۵۰‬از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس و ایمان حیدری در دقیقه ‪ ۸۵‬برای پیکان در این دیدار گلزنی کردند.

بازی با حملات پیکانی‌ها آغاز شد به طوریکه بازیکنان این تیم با کنترل زمین توانستند موقعیت‌هایی را بر روی دروازه حریف ایجاد کنند اما، این فرصت‌ها با بی‌دقتی مهاجمان و آمادگی علیرضا حقیقی دروازه بان جوان پرسپولیس به هدر رفت.

پرسپولیسی‌ها که تا دقیقه ‪ ۴۰‬مقهور بازی یکدست و هماهنگ پیکان شده بودند با درخشش علی کریمی به گل دست یافتند تا پایان نیمه نخست با پیروزی به رختکن بروند.

در این صحنه، کریمی با حرکت انفرادی سعید لطفی و حسین معمار مدافعان پیکان را پشت سر گذاشت و پاس عرضی زیبایی را برای محسن خلیلی ساخته و پرداخته کرد تا این مهاجم، نخستین گل فصل خود را برای سرخ پوشان به ثمر برساند.

نیمه دوم نیز با حملات پیکانی‌ها از کناره‌های زمین آغاز شد اما، باز هم پرسپولیس با درخشش کریمی به گل رسید.

کریمی در دقیقه ‪ ۵۰‬بازی توپ را از زیر پای حسین معمار مدافع با تجربه پیکان دزدید و در موقعیت تک به تک با محمد محمدی دروازه بان حریف قرار گرفت، محمدی به ناچار کریمی را در محوطه جریمه سرنگون کرد تا یک ضربه پنالتی به سود سرخ پوشان بدست آید.

مازیار زارع هافبک پرسپولیس نیز این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس به چهاردهمین پیروزی خود در لیگ برتر دست یابد.

پس از این گل، بازیکنان پیکان که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند حملاتی را بر روی دروازه پرسپولیس طراحی کردند که این حملات در دقیقه ‪ ۸۵‬به ثمر رسید تا آنان یکی از دو گل خورده را جبران کنند.

این دیدار در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود سرخ پوشان پایتخت خاتمه یافت تا پرسپولیسی‌ها امیدوارانه دو دیدار آینده خود را در لیگ برتر برای کسب مکان سوم جدول رده بندی برگزار کنند.

در دیگر دیدار مهم ، استقلال تهران در اهواز با نتیجه تساوی بدون گل مقابل فولاد خوزستان متوقف شد و صدر جدول رده بندی را از دست داد.

اما ذوب آهن اصفهان دیگر مدعی قهرمانی لیگ برتر با نتیجه دو بر یک از سد برق شیراز گذشت تا علاوه بر بازگشت به صدر جدول، برقی‌ها به لیگ دسته اول سقوط کنند.

در سایر بازی ها، مس کرمان با یک گل بر داماش گیلان غلبه کرد و مکان خود را در رده سوم جدول مستحکم تر کرد، پیام خراسان با نتیجه دو بر یک برابر راه آهن شهر ری به پیروزی رسید و موقتا از منطقه خطر خارج شد، صبا به نتیجه تساوی بدون گل برابر پاس همدان رضایت داد و سایپا با اخراج محمد مایلی کهن سرمربی این تیم برابر ابومسلم متوقف شد.

نتایج کامل دیدارهای هفته سی و دوم به شرح زیر است :

* پرسپولیس تهران ‪ ۲‬پیکان ‪۱‬
گل پرسپولیس : محسن خلیلی در دقیقه ‪ ۴۰‬و مازیار زارع در دقیقه ‪ ۵۰‬از روی نقطه پنالتی
گل پیکان : ایمان حیدری در دقیقه ‪۸۴‬

* ذوب آهن اصفهان ‪ ۲‬برق شیراز ‪۱‬
گل‌های ذوب آهن : محمدرضا خلعتبری در دقیقه ‪ ۱۴‬و قاسم حدادی فر در دقیقه گل برق : مهدی کریمیان در دقیقه ‪ ۴۳‬از روی نقطه پنالتی
اخراج : محمد منصوری بازیکن ذوب آهن در دقیقه ‪۴۳‬

* سایپا کرج صفر ابومسلم خراسان صفر
اخراج : حسین کعبی در دقیقه ‪ ۵۲‬و محمد مایلی کهن در دقیقه ‪ ۶۷)‬سرمربی) هر دو از تیم سایپا

* سپاهان اصفهان ‪ ۲‬استقلال اهواز ‪۱‬
گل‌های سپاهان : احسان حاج صفی در دقیقه ‪ ۱۶‬و احمد جمشیدیان در دقیقه ‪۳۴‬ گل استقلال اهواز : محسن رسولی در دقیقه ‪۸۴‬

* پاس همدان صفر صبای قم صفر

* فولاد خوزستان صفر استقلال تهران صفر

* مس کرمان ‪ ۱‬داماش گیلان صفر
گل مس : ادینهو در دقیقه ‪۸۵‬

* ملوان انزلی ‪ ۱‬مقاومت شیراز صفر
گل ملوان : سید جلال رافخایی در دقیقه

* پیام خراسان ‪ ۲‬راه آهن شهرری ‪۱‬
گل‌های پیام : محسن زاهدی در دقیقه ‪ ۳۰‬و اشپیتن آرفی در دقیقه ‪۷۱‬ گل راه آهن : سجاد بیرانوند در دقیقه ‪۳۶‬

برنامه هفته سی و سوم لیگ برتر به شرح زیر است :
(نام تیم‌های میزبان نخست آمده است)
پنجشنبه ‪ ۲۷‬فروردین ‪۸۸‬
داماش گیلان با برق شیراز
مقاومت شیراز با پیام خراسان
استقلال اهواز با پرسپولیس تهران
ابومسلم خراسان با سپاهان اصفهان
پیکان قزوین با پاس همدان
راه آهن شهر ری با فولاد خوزستان
صبای قم با مس کرمان
ذوب آهن اصفهان با ملوان انزلی
استقلال تهران با سایپا کرج

نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸۸

Champions League

دور رفت مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاههای اروپا:

Adebayor

ویارئال 1-1 آرسنال

گلها: مارکوس سنا 10 (ویارئال) / امانوئل آدبایور 66 (آرسنال)

ورزشگاه خانگی ویارئال (ال مادریگال)

تاریخ بازی برگشت: چهارشنبه (1388.1.26)

 

Porto

منچستر یونایتد 2-2 پورتو

گلها: روونی 15 و توز 85 (منچستر یونایتد) / رودریگوئز 4 و گونزالز 89 (پورتو)

ورزشگاه خانگی منچستر یونایتد (الترافورد)

تاریخ بازی برگشت: چهارشنبه (1388.1.26)

 

Etoo & Henry 

بارسلونا 4-0 بایرن مونیخ

گلها: لیونل مسی 9 و 38 و ساموئل اتوئو 12 و تیری هانری 43 (بارسلونا)

ورزشگاه خانگی بارسلونا (نئو کمپ)

تاریخ بازی برگشت: سه شنبه (1388.1.25)

 

Chelsea 3-1 Liverpool

لیورپول 1-3 چلسی

گلها: فرناندو تورس 6 (لیورپول) / ایوانوویچ 39 و 62 و دیدیر دروگبا 67 (چلسی)

ورزشگاه خانگی لیورپول (آنفیلد)

تاریخ بازی برگشت: سه شنبه (1388.1.25)

 

نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸۸

AFC Champions League

صبا در ورزشگاه خانگی خود مقابل پاختاکور ازبکستان شکست خورد

این مسابقه در ورزشگاه یادگار امام قم و در حضور حدود 3 هزار تماشاگر برگزار شد.
زین الدین تاجی اف در دقیقه 58 و برادر وی فرهاد تاجی اف در دقیقه 65 گل های پاختاکور را به ثمر رساندند.
عبدالرحمان عبده داور قطری مسابقه در دقیقه 28 محسن یوسفی از صبا را به دلیل تکل خشن روی پای بازیکن حریف از میدان اخراج کرد و به مرتضی اسدی از صبا و احمدوف از پاختاکور کارت زرد نشان داد.
این نخستین شکست صبا در لیگ قهرمانان آسیا بود.
این تیم در دو دیدار گذشته به دو تساوی و دو امتیاز رسید.
الهلال عربستان و الاهلی امارات دیدار دیگر این گروه را از ساعاتی دیگر برگزار می کنند.
پاختاکور با این پیروزی 7 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند.
هر دو تیم در نیمه اول یک گل زدند که آفساید اعلام شد.
ترکیب تیم صبای قم: المیرتولیا، مرتضی اسدی، شیث رضایی، محمد همرنگ، مهدی خیری ، عادل کلاه کج (از دقیقه 40 غلامرضا رضایی)، محسن بیات، محمد نوری،امیرحسین فشنگچی (از دقیقه 57 مرتضی کاشی)، محسن یوسفی، فریدون فضلی(از دقیقه 65 محسن بیاتی نیا)
سرمربی: فیروز کریمی

 

استقلال مقابل ام صلال قطر یک بر صفر باخت و به قعر جدول گروه خود سقوط کرد

تیم فوتبال استقلال تهران یکی از چهار نماینده ایران در رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اسیا، در سومین دیدار خود، در مقابل برابر تیم ام صلال قطر با شکست مواجه شد و به قعر جدول گروه سه سقوط کرد. در این دیدار که در شهر دوحه برگزار شد، تیم میزبان با تک گل دقیقه ‪۶۷‬ سزار به پیروزی رسید و به رده دوم جدول این گروه صعود کرد. تیم استقلال که با پیروزی مقابل ملوان در لیگ برتر ایران با روحیه خوب عازم دوحه شده بود، می‌توانست با پیروزی در این مسابقه به صعود خود از این گروه امیدوار باشد اما با این باخت اکنون کار بسیار دشواری درپیش خواهد داشت .

استقلال در دو بازی قبلی خود ‪ ۱ - ۲‬به الاتحاد عربستان در زمین آن تیم باخته و در تهران با الجزیره امارات ‪ ۱ - ۱‬مساوی کرده بود.

در دیگر دیدار گروه سه که سه شنبه شب برگزار شد، تیمهای الجزیره و الاتحاد به نتیجه مساوی بدون گل دست یافتند.

هم اکنون در این گروه پس از انجام ‪ ۳‬بازی، الاتحاد با ‪ ۷‬امتیاز صدرنشین است. ام صلال با ‪ ۶‬و الجزیره با ‪ ۲‬امتیاز در مکانهای بعدی قرار دارند و استقلال با ‪ ۱‬امتیاز در قعر جدول ایستاده است .

پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل الغرافه قطر با سه گل به پیروزی رسید و به صدر جدول گروه خود صعود کرد

تیم پرسپولیس تهران با پیروزی برابر الغرافه قطر به صدر جدول گروه دوم مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا صعود کرد. در این دیدار که در حضور بیش از ‪ ۴۰‬هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، پرسپولیس با نتیجه سه بر یک حریف خود را شکست داد تا امیدوارانه سایر دیدارهای خود را در این رقابت‌ها دنبال کند.

گلهای این بازی را مازیار زارع در دقیقه ‪ ۳۶‬از روی نقطه پنالتی، ابراهیم توره ‪ ۴۵ +۱‬و علیرضا واحدی نیکبخت در دقیقه ‪ ۴۶‬برای پرسپولیس و فرناندو لویسیو دا کاستا در دقیقه ‪ ۶۹‬برای الغرافه به ثمر رساندند.

 

سپاهان در ازبکستان با تساوی 2 بر 2 بنیادکار را متوقف کرد

این دیدار در شهر تاشکند ازبکستان و در حضور حدود 15 هزار تماشاگر برگزار شد.
هادی عقیلی در دقیقه 2+45 و عماد رضا در دقیقه 62 برای سپاهان گلزنی کردند و سالاموف در دقیقه 27 و آرشماتوف در دقیقه 75گل های بنیاد کار را به ثمر رساندند.
ریوالدو بازیکن سرشناس بنیادکار با شماره 10 و بازوبند کاپیتانی مقابل نماینده ایران بازی کرد.
توجونگ می‌نورو داور ژاپنی به ادینسون و مرزدینف از بنیاد کار و الونگ و مهدی جعفر پور از سپاهان کارت زرد نشان داد.
سپاهان با این تساوی 4 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند.
دیدار دیگر این گروه از ساعتی دیگر بین الاتفاق عربستان و الشباب امارات برگزار خواهد شد.

ترکیب تیم سپاهان:
رحمان احمدی، احسان حاج صفی، آرماندو دسوزا، احمد جمشیدیان، (از دقیقه 65 الونگ) مهدی جعفر پور، عبد الوهاب الوالهیل(از دقیقه 80 فرشاد بهادرانی)، عماد رضا، جلال اکبری، هادی عقیلی، محرم نوید کیا(از دقیقه 77 رسول خطیبی)، حمید عزیزاده
سرمربی: فرهاد کاظمی

جدول گروهی جام باشگاههای آسیا :

گروه 1 :

1- پاختاکور ازبکستان 7

2- الهلال عربستان 5

3- صبا ایران 2

4- الاهلی امارات 1

گروه 2 :

1- پرسپولیس ایران 7

2- الشباب عربستان 7

3- القرافه قطر 3

4- الشارجه امارات 0

گروه 3 :

1- الاتحاد عربستان 7

2- ام صلال قطر 6

3- الجزیره امارات 2

4- استقلال ایران 1

گروه 4 :

1- الاتفاق عربستان 6

2- سپاهان ایران 4

3- بنیادکار ازبکستان 4

4- الشباب امارات 3

 

نویسنده: محمد رضا - سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۸

Mohammad Maieli Kohan

محمد مایلی کهن، در تصمیمی قابل انتظار سمت سرمربیگری تیم ملی ایران را به کارنامه مربیگری خود اضافه کرد.او که برای دوم به این سمت منصوب می شود گزینه نهایی فدراسیون فوتبال ایران بعد از اخراج علی دایی است.

 او در شرایطی به این پست گمارده شده که بعد از چند سال دوری از سطح اول ایران هدایت تیم بحران زده سایپا را دردست گرفت و در 5 هفته اول نتایج خوبی با این تیم گرفت،اما در نهایت سایپا دوباره مثل قبل نتیجه می گیرد.مایلی کهن مربی باتجربه ای ست و حمایت مسئولان سیاسی را پشت سر خود دارد اما از فقدان محبوبیت رنج می برد. آخرین بازی ملی او با تیم قطر بود که ایران با دو گل مغلوب حریف خود شد....درست 12 سال پیش

آیا مایلی کهن میتواند تیم ملی فوتبال ایران را که در شرایط بسیار بحرانی است رهسپار جام جهانی کند ؟

 

جدول گروه 2 مقدماتی جام جهانی قاره آسیا ٢٠١٠ :              

1- کره جنوبی 

امتیاز: 11 / بازی: 5 / تفاضل گل: 6+ / برد: 3 مساوی: 2 باخت: 0 /

2- کره شمالی

امتیاز: 10 / بازی: 6 / تفاضل گل: 2+ / برد: 3 مساوی: 1 باخت: 2 /

3- عربستان

امتیاز: 10 / بازی: 6 / تفاضل گل: 0 / برد: 3 مساوی: 1 باخت: 2 /

4- ایران

امتیاز: 6 / بازی: 5 / تفاضل گل: 0 / برد: 1 مساوی: 3 باخت: 1 /

5- امارات

امتیاز: 1 / بازی: 6 / تفاضل گل: 8- / برد: 0 مساوی: 1 باخت: 5 /

 

توجه:

تیمهای اول و دوم مستقیم به جام جهانی صعود میکنند و تیم سوم به پلی آف میرود.

در پلی آف اول تیمهای سوم دو گروه با هم بازی میکنند و برنده آنها با نماینده اقیانوسیه بازی میکند و برنده این 2 تیم به جام جهانی صعود میکند.

 

نویسنده: محمد رضا - دوشنبه ۱٧ فروردین ۱۳۸۸

 

شاگردان کاماچو با گلزنی پاندیانی (دو بار)، وادوژ و شجاعی موفق شدند برابر اتلیتکو مادرید به برتری 4 بر 2 دست پیدا کنند.
گل زیبای شجاعی که چهارمین گل اوساسونا بود در زمانی به ثمر رسید که اتلتیکو مادرید در حال تغییر تاکتیک بود و قصد داشت فشار خود را روی دروازه این تیم افزایش دهد. شجاعی پاس گل اول اوساسونا را هم برای پاندیانی ارسال کرد. نکونام دیگر بازیکن ایرانی اوساسونا 90 دقیقه در ترکیب تیمش حضور داشت. اوساسونا با این پیروزی 4 پله در جدول صعود کرد.

نتایج کامل هفته ٢٩ لالیگا فوتبال اسپانیا :

آلمریا ٣-٠ ویارئال

اتلتیک بیلبائو ٢-١ مایورکا

رئال بتیس ٣-٣ نومانسیا

رکرتیوو هوئلوا ٠-١ سویا

وایادولید ٠-١ بارسلونا

مالاگا ٠-١ رئال مادرید

اتلتیکو مادرید ٢-۴ اوساسونا

اسپانیول ٣-١ دپورتیوو لکرونیا

والنسیا ۴-١ گتافه

اسپورتینگ گیخون ٠-٢ ریسینگ سانتاندر

 

جدول رده بندی لالیگا تا هفته ٢٩ :

١- بارسلونا ٧٢ (تفاضل گل: ۶١+)

٢- رئال مادرید ۶۶ (تفاضل گل: ٣۶+)

٣- سویا ۵٧ (تفاضل گل: ١٧+)

۴- ویارئال ۴٨ (تفاضل گل: ۵+)

۵- والنسیا ۴۶ (تفاضل گل: ١١+)

۶- اتلتیکو مادرید ۴٣ (تفاضل گل: ١١+)

٧- مالاگا ۴٣ (تفاضل گل: ٢-)

٨- دپورتیوو لکرونیا ۴٣ (تفاضل گل: ٢-)

٩- وایادولید ٣٩ (تفاضل گل: ۵-)

١٠- ریسینگ سانتاندر ٣۶ (تفاضل گل: ١+)

١١- اتلتیک ببائو ٣۴ (تفاضل گل: ١٠-)

١٢- آلمریا ٣۴ (تفاضل گل: ١٠-)

١٣- اسپورتینگ گیخون ٣٣ (تفاضل گل: ٢۵-)

١۴- اوساسونا ٣٢ (تفاضل گل: ٣-)

١۵- مایورکا ٣٢ (تفاضل گل: ١۴-)

١۶- رئال بتیس ٣١ (تفاضل گل: ۶-)

١٧- گتافه ٣١ (تفاضل گل: ٧-)

١٨- رکرتیو هوئلوا ٣٠ (تفاضل گل: ١۴-)

١٩- نومانسیا ٢٧ (تفاضل گل: ٢۶-)

٢٠- اسپانیول ٢۵ (تفاضل گل: ١٨-)

 

بهترین گلزنان لالیگا تا هفته ٢٩ :

١- ساموئل اتوئو (٢۶ گل زده) (بارسلونا)

٢- دیوید ویا (٢١ گل زده) (والنسیا)

٣- دیگو فورلان (٢٠ گل زده) (اتلتیکو مادرید)

۴- لیونل مسی (٢٠ گل زده) (بارسلونا)

۵- آلوارو نگردو (١٧ گل زده) (آلمریا)

۶- گونزلو هیگواین (١۶ گل زده) (رئال مادرید)

۶- فردریک کانوته (١۶ گل زده) (سویا)

٧- تیری هانری (١۵ گل زده) (بارسلونا)

٨- رائول (١۴ گل زده) (رئال مادرید)

٩- سرجیو آگوئرو (١٣ گل زده) (اتلتیکو مادرید)

١٠- فرناندو لورنته (١٢ گل زده) (اتلتیک بیلبائو)

١٠- جوزپه روسی (١٢ گل زده) (ویارئال)

 

نویسنده: محمد رضا - شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸۸

دست های نامرئی برای انتخاب سرمربی تیم ملی

خیلی از روزنامه‌نگاران ورزشی از تعطیلات عید نوروز تنفر پیدا کرده‌اند، تعطیلات پرخبر و پر سوژه‌ای که هرچه به انتها نزدیک می‌شود از شدت اخبار مختلف در حال خفه شدن است اما هیچ روزنامه ورزشی چاپ نمی‌شود تا بخشی از واقعیت‌ها را منعکس کند. یکی از اعضای پرنفوذ هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال درباره این اتفاقات می‌گوید:«تازه دارم می‌فهم که رسانه‌ها چه کمکی برای ما هستند » اشاره او به دخالت‌های سازمان تربیت‌بدنی برای انتخاب سرمربی تیم‌ملی است که باز هم خاطرات انتخاب علی دایی را زنده می‌کند و البته فدراسیون فوتبال را رنج می‌دهد.

فلاش‌بک، بهمن پارسال
بهمن‌ماه 87 بود که یکی از اعضای شهرستانی هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال طرح خود برای برکناری علی دایی را با دیگر اعضا در میان گذاشت:«آقایان، تیم‌ملی شرایط خطرناکی دارد. از همه بیشتر علی دایی ضرر می‌کند چون او اسطوره همین فوتبال است و به‌نفعش هست که از تیم‌ملی استعفا بدهد تا هم آبروی خودش حفظ شود و هم جایگاه تیم‌ملی به خطر نیفتد. بیایید کمی درباره این موضوع با هم حرف بزنیم» انگشت اشاره اعضای هیات‌رئیسه به سمت بینی‌شان رفت به نشانه «هیس!» در این میان تنها سردار عزیز محمدی واقع‌بینانه‌تر با قضیه برخورد کرد:«بگذار بعد از بازی با عربستان که تکلیفمان تقریبا معلوم می‌شود. الان این طرح رای نمی‌آورد» در حقیقت اعضای هیات‌رئیسه بیشتر از آنکه از عاقبت کار بترسند از درهم رفتن سگرمه‌های رئیس سازمان تربیت‌بدنی می‌ترسیدند که حامی همیشگی علی دایی بود. فردای بازی کره که با تساوی به پایان رسید، همان عضو هیات‌رئیسه با لبخندی پرمعنی در جلسه حضور یافت اما دیگر چیزی نگفت چراکه می‌دانست میخش در سنگ فدراسیون‌نشینان فرو نمی‌رود اما جالب اینجاست بعد از شکست از عربستان، حتی تلفنی به او برای برکناری دایی نشد. احتمالا شما هم معنی تصمیمات هیات‌رئیسه را طبق اساسنامه می‌فهمید.

نحوست 8
برای علی دایی عدد «8» نحس است، عددی که سال 88 را نشان می‌دهد و 8فروردین همان سال حکم اخراجش از تیم‌ملی امضا شد، آنهم در جلسه‌ای شبانه در فدراسیون فوتبال با حضور علی‌آبادی که همچنان پشتیبانش بود. طعنه‌آمیز است اما لجاجت او با علی کریمی که همیشه شماره «8» می‌پوشید او را در موقعیت آچمز قرار داده بود. نحوست 8 دامان دایی را گرفت و حکم او در روز بعد از بازی اعلام عمومی شد تا مردی که با دلخوری عمومی در دوران بازیگری از تیم‌ملی کنار گذاشته شد، با همان نارضایتی عمومی از سرمربیگری تیم‌ملی کنار گذاشته شود.

قطبی انتخاب قطعی فدراسیون فوتبال
تیم‌ملی مشکل «محبوبیت» و توجه دارد و برای همین علی کفاشیان اولین انتخابش را به دوستان و مدیران ورزش اعلام می‌کند و با قدرت روی آن می‌ایستد:«افشین قطبی» رئیس فدراسیون فوتبال برای همه دلیل هم می‌آورد که او به‌خوبی با فوتبال کره‌ای‌ها آشنا است و امارات هم مطمئنا می‌تواند حریفی آسان باشد. اما فدراسیون فوتبال اصلا یکدست نیست، موضوعی که کفاشیان در انتخاب علی دایی به‌خوبی با این ماجرا آشنا شد و به‌خوبی اطرافیانش را شناخت. آن روزها هم انتخاب فدراسیون فوتبال «قطبی» بود و اعضای هیات‌رئیسه این موضوع را مصوبه کردند اما سازمان تربیت‌بدنی بر روی حرفش ماند و وقتی طرفین به نتیجه نرسیدند ناگهان با دخالت رئیس‌جمهور و هدایت سازمان تربیت‌بدنی «علی دایی» سرمربی تیم‌ملی شد. اعضای هیات رئیسه بر روی نام «قطبی» به نتیجه رسیدند اما آیا این تصمیم «کافی» است؟

سازمان وارد می‌شود
محمد علی‌آبادی در جلسه مشترک دهم فروردین پیامی روشن به کفاشیان داد:«من دیگر دخالت نمی‌کنم. هرکاری که فکر می‌کنید درست است انجام دهید» اما چه‌کسی می‌تواند باور کند که سازمان دخالت نکند؟ انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک است و سازمان تربیت‌بدنی به‌راحتی نمی‌تواند بی‌خیال تیم‌ملی و عدم صعود به جام‌جهانی شود. اما روش سازمان برای نفوذ جالب‌توجه است، «مهدی تاج» نقش ویژه‌ای در میان اعضای هیات‌رئیسه بازی می‌کند، حتما کسی که می‌تواند در یک‌فصل به‌طور مشترک عضو هیات‌رئیسه ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان باشد مطمئنا توانایی هماهنگی با سازمان ورزش ایران را دارد. او در فدراسیون نقش «رابط» دارد و حالا هم تمام تلاشش را به‌خرج می‌دهد تا گزینه سازمان بر مسند سرمربیگری بنشیند.

تاج همان فردی است که به قطبی زنگ زده بود و انتخابش را به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی تبریک گفت اما خیلی زود موضعش را تغییر داد و هماهنگ با سازمان، علی دایی را بر تخت سرمربیگری نشاند. او حالا نقش ویژه‌تری را بر عهده دارد و اینبار قصد دارد همان سرمربی مشهوری را بر مسند بنشاند که عملکردش در جام‌ملت‌های آسیا صدای همه را درآورد و در تلویزیون مورد عتاب کارشناسان قرار گرفت. اصرار او برای انتخاب این مربی تا آنجا پیش رفته است که اعضای هیات‌رئیسه را مجبور کرده تا با این مربی همکلام شوند تاجاییکه یکی از اعضای هیات‌رئیسه در گفتگوی تلفنی به یکی از اعضای دیگر گفت:«برای فرمالیته هم شده بیاییم و با این مربی جلسه بگذاریم»

از سویی تحرکاتی برای بدنامی قطبی صورت گرفته است و به اطلاع اعضای هیات‌رئیسه رسانده‌اند که افشین قطبی باز هم با
BBC
فارسی مصاحبه کرده و حرف‌های تندی علیه مسئولین کشوری زده است و این در حالیست که این موضوع شیطنت تلویزیون فارسی‌زبان خارج‌نشین است که با پخش تصاویر و مصاحبه‌های قبلی قصد دارد تا مسئولان ورزش کشور را در عملی انجام‌شده قرار دهد و مانع انتخاب قطبی شود. آنگونه که اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال به همدیگر خبر می‌دهند، سازمان تمام تلاشش را به‌خرج می‌دهد تا از این بایکوت خبری نهایت استفاده را بکنند و گزینه آشنای خود را به سرمربیگری برسانند و آنرا در روز پانزدهم فروردین‌ماه اعلام کنند اما کفاشیان بسیار زرنگ‌تر از این حرف‌هاست و حواسش به همه‌جا جمع است.

مایلی کهن و قرارداد دوساله !

علی کفاشیان برای سرمربی جایگزین تیم‌ملی شرایط ویژه‌ای دارد:«من برای این سه‌ماه سرمربی می‌خواهم. فردی که بتواند در این سه‌بازی نتیجه لازم را بگیرد تا پس از موفقیت بیاییم و صحبت‌های دیگر را بکنیم. سه‌بازی آینده بسیار مهم است و من نمی‌توانم با آینده فوتبال بازی کنم» باید حق را به رئیس فدراسیون فوتبال داد چرا که نمی‌تواند به این راحتی‌ها ریسک کند و در صورت صعود به جام‌جهانی، فوتبال ایران را در موقعیت تنگنا قرار دهد و تیم‌ملی را به جنگ تیم‌های تا دندان مسلح بفرستد. موضوعی که محمد مایلی‌کهن با آن مخالفت کرده است:«من بدون چشمداشت مالی می‌توانم این سمت را قبول کنم اما قرارداد دوساله می‌بندم» و این یعنی در صورت صعود به جام‌جهانی، سرمربی تیم‌ملی باقی بماند. اما برای انتخاب سرمربی فعلا جنگی تمام عیار در جریان است، جنگی میان جناح‌ها و تفکرات مختلف که از قطبی تا مایلی‌کهن و فلعه‌نویی را در بر می‌گیرد و هر کدام ساز خودشان را می‌زنند و سعی دارند تا گزینه‌هایشان را به سرمربیگیری تیم‌ملی برسانند.

نکته قابل توجه مربوط به موضع رئیس فدراسیون فوتبال است که خودش را از همه این دعواهای پشت‌صحنه دور نگاه داشته است و جز به تلفن‌های آشنا به هیچ تماس ناشناسی پاسخ نمی‌دهد. فدراسیون به‌دنبال «قطبی» است و سازمان بازهم بر گزینه‌ای اصرار دارد که قبل از انتخاب علی دایی بر آن اصرار داشت، گزینه‌ای که دوستی نزدیکی با پسر محمد علی‌آبادی، رئیس سازمان تربیت‌بدنی دارد.

آیا فدراسیون باز هم تسلیم خواهد شد و دخالت سازمان جواب خواهد داد؟

نویسنده: محمد رضا - جمعه ۱٤ فروردین ۱۳۸۸

Arash Borhani-1

جانواریو

این دیدار در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 25 هزار تماشاگر برگزار شد.
آرش برهانی در دقایق 31 و 36 و جانواریو در دقیقه 80 (ضربه آزاد) گل های استقلال را به ثمر رساند.
سعید مظفری زاده داور مسابقه به محمد نزهتی از ملوان و امید روانخواه از استقلال کارت زرد نشان داد.
استقلال با این برد 61 امتیازی شد و موقعیتش را در صدر جدول استحکام بخشید و ملوان 36 امتیازی باقی ماند. ذوب آ‌هن با 60 امتیاز همچنان در تعقیب استقلال است.

ترکیب استقلال:
وحید طالب لو، بیژن کوشکی، پژمان منتطری، هادی شکوری، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، حسین کاظمی، امید روانخواه (از دقیقه 73 علیرضا عباسفرد)، فرهاد مجیدی (از دقیقه 85 میلاد نوری) فابیو جانواریو و آرش برهانی.
سرمربی : امیر قلعه نویی

ترکیب ملوان:
مسعود غلامعلی زاد، سعید سالارزاده، هادی تامینی، آلن باسیچ، بابک پور غلامی، علیرضا رمضانی (از دقیقه 75 محسن گیاهی)، فیلیپ دسوزا، مهران جعفری، امیر خدامرادی (از دقیقه 55 محمد نزهتی)، سید جلال رافخایی و محمد حیدری (از دقیقه 83 محمد علی امیری)

سرمربی : محمد احمدزاده

 

نتایج کامل هفته ٣١ لیگ برتر فوتبال ایران :

صبا قم ٢-٠ پرسپولیس تهران

ابومسلم مشهد ١-١ برق شیراز

مقاومت سپاسی شیراز ٠-١ پاس همدان

استقلال اهواز ٣-٢ سایپا کرج

پیکان قزوین ٠-١ فولاد خوزستان

داماش گیلان ١-١ سپاهان اصفهان

راه آهن شهرری ٠-١ مس کرمان

ذوب آهن اصفهان ٢-٠ پیام مشهد

استقلال تهران ٣-٠ ملوان بندر انزلی

 

جدول لیگ برتر فوتبال ایران تا هفته ٣١ :

١- استقلال ۶١

٢- ذوب آهن ۶٠

٣- مس کرمان ۵٢

۴- صبا قم ۴٩ تفاضل ١٣+

۵- سپاهان ۴٩ تفاضل ١٠+

۶- پرسپولیس ۴٩ تفاضل ٧+

٧- فولاد ۴۶

٨- پیکان قزوین ۴۴

٩- مقاومت سپاسی ۴٣

١٠- سایپا ۴٠

١١- راه آهن ٣٨ تفاضل ۴-

١٢- پاس همدان ٣٨ تفاضل ۶-

١٣- ملوان ٣۶

١۴- ابومسلم ٣۴

١۵- استقلال اهواز ٣١

١۶- پیام مشهد ٢٩

١٧- داماش گیلان ٢۵

١٨- برق شیراز ٢۴

 

جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران :

آرش برهانی با ٢٠ گل زده


نویسنده: محمد رضا - جمعه ۱٤ فروردین ۱۳۸۸

Saba Qom 2-0 Perspolis

Saba Qom Goalllllllllllllllll

دیدار تیم های صبا و پرسپولیس از ساعت 15:30 در ورزشگاه یادگار امام قم و در حضور 15 هزار تماشاگر آغاز شد.
در دقیقه 27 بازی خطای ایوان پتروویچ روی محسن یوسفی باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد. این ضربه را خود یوسفی در دقیقه 29 به گل تبدیل کرد. این پنالتی در حالی گل شد که تا پیش از این پرسپولیس موقعیت های خوبی را از دست داده بود.
در ادامه بازی در حالی که پرسپولیس یک فرصت خوب را از دست داد در دقیقه 39 مهدی خیری گل دوم صبا را به ثمر رساند.
پرسپولیس نیمه دوم را با دو تعویض همزمان و با اضافه شدن دو مهاجم آغاز کرد اما سرخپوشان با این دو تعویض هم نتوانستند در نتیجه بازی تغییری ایجاد کنند. سرخپوشان در نیمه دوم نتوانستند بازی قابل قبولی ارائه کنند.
پرسپولیس با این باخت 49 امتیازی باقی ماند اما صبا با کسب 3 امتیاز بازی و تا قبل از دیدار مس مقابل راه‌آهن با 49 امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر در رده سوم قرار گرفت.
پرسپولیس همان طور که در آخرین بازی لیگ در سال 87 با باخت مقابل مقاومت سپاسی سال را به پایان برده بود سال 88 را نیز با شکست آغاز کرد تا هشتمین باخت این فصل را تجربه کند.
قضاوت این دیدار بر عهده محسن ترکی بود. وی به کریم باقری از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

بازیکنان صبا:
المیر تولیا، محسن بیات، مرتضی اسدی، شیث رضایی، امیر حسین فشنگچی(52- مرتضی کاشی)، محمد نوری، عادل کلاه کج، محمد همرنگ، مهدی خیری، محسن یوسفی(59- غلامرضا رضایی)، محسن بیاتی‌نیا(76- فریدون فضلی)
سرمربی: فیروز کریمی

بازیکنان پرسپولیس:
علیرضا حقیقی، رحمان رضایی، علیرضا محمد، سپهر حیدری، پژمان نوری، مجتبی شیری، کریم باقری، حمیدرضا علی عسگر( 46- محسن خلیلی)، ایوان پتروویچ، هادی نوروزی(46- ابراهیم توره)، علیرضا نیکبخت واحدی
سرمربی: نلو وینگادا

نویسنده: محمد رضا - پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸۸

Iran 1-2 Saudi Arabia

تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 برابر تیم ملی فوتبال عربستان شکست خورد تا علاوه بر از دست دادن سه امتیاز حساس این دیدار، به رده چهارم جدول رده بندی گروه دوم نیز سقوط کند. دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عربستان از ساعت 19 امروز با حضور بیش از 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که در پایان تیم ملی فوتبال عربستان موفق شد با نتیجه 2 بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان را شکست دهد و به رده سوم جدول رده بندی گروه دوم صعود کند.

مسئولان برگزار کننده رقابتهای مقدماتی جام جهانی ، محمد صالح را به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیم های فوتبال ایران و عربستان انتخاب کردند.
در پایان این دیدار که از ساعت 19 امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و به برتری 2 بر یک عربستان انجامید، محمد صالح به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

در این بازی جواد نکونام و وحید هاشمیان از داور ژاپنی کارت زرد دریافت کردند که نکونام دو اخطاره شد و دیدار با کره شمالی را از دست داد.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کشورمان از دقیقه 30 این دیدار وارد ورزشگاه آزادی شد و تا پایان یکی از تماشاگران ویژه این بازی بود.

با این نتیجه تیم ملی فوتبال عربستان 7 امتیازی شد و به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد. تیم ملی فوتبال ایران نیز با 6 امتیاز به رده چهارم سقوط کرد. تیم ملی فوتبال کره شمالی با 10 امتیاز صدرنشین گروه دوم است و تیم کره جنوبی با یک بازی کمتر و 8 امتیاز دوم است.

 

Ali Daei Left
 رییس فدراسیون فوتبال خبر برکناری علی دایی از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را تایید کرد. علی کفاشیان گفت: هیات رییسه فدراسیون فوتبال پس از تشکیل جلسه اضطراری،به برکناری دایی از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران رای دادند. وی از حمایت‌های گسترده و پرشور هواداران تیم ملی قدردانی و ابراز امیدواری کرد این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

کفاشیان با بیان اینکه یک مربی داخلی هدایت تیم ملی فوتبال را در سه دیدار دوستانه و سه بازی سرنوشت ساز در مرحله مقدماتی جام جهانی ‪۲۰۱۰‬ آفریقای جنوبی برعهده خواهد داشت، افزود: در شرایط کنونی منطقی نیست که یک مربی خارجی هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده گیرد.

کفاشیان تصریح کرد: ملی پوشان فوتبال ایران خود را به روته مولر و سایر اعضای فنی تیم ملی معرفی خواهند کرد تا خود را برای بازی مقابل سنگال آماده کنند.

وی با تاکید بر این نکته که هنوز هیچ گزینه‌ای مد نظر فدراسیون فوتبال نیست، افزود: هیات رییسه تا ساعاتی دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا پس از بررسی‌های لازم، شرایط چند گزینه برای هدایت تیم ملی را بررسی کند .

وی افزود: دوشنبه با تمامی گزینه‌ها گفت وگو و برنامه‌های آنان را دریافت خواهیم کرد تا سرانجام مربی که شجاعت و برنامه لازم را برای راهیابی تیم ملی کشورمان به جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬افریقای جنوبی در شرایط فعلی را داشته باشد، انتخاب کنیم.

کفاشیان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، تیم ملی به یک مربی شجاع و قدرتمند نیاز دارد که علاوه بر داشتن تجربه هدایت تیم ملی، بتواند به مسوولان اطمینان دهد که به جام جهانی صعود خواهیم کرد.

وی در پرسش خبرنگاران در این‌باره که مایلی کهن یا قلعه نویی با شرایط ذکر شده گزینه‌های اصلی محسوب می‌شوند، گفت: هنوز هیات رییسه هیچ گزینه خاصی را مدنظر ندارد.

کفاشیان افزود: تیم ملی فوتبال ایران هنوز شانس صعود به جام جهانی را دارد و ما باید از اندک بخت‌های خود برای کسب جواز حضور در جام جهانی استفاده کنیم.

کفاشیان افزود: قرارداد علی دایی با فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده و وی تمامی مبلغ قرارداد خود را از فدراسیون دریافت کرده است.

رییس فدارسیون فوتبال اظهار امیدواری کرد تا ‪ ۲۴‬ساعت آینده سرمربی جدید تیم ملی انتخاب و معرفی شود.

علی دایی به دلیل کسب نتایج ضعیف و شکست دو بر یک مقابل تیم ملی عربستان در ورزشگاه آزادی تهران از مربیگری تیم ملی فوتبال ایران برکنار شد.

 

جدول گروه 2 مقدماتی جام جهانی 2010 :

1- کره جنوبی 5 بازی 11 امتیاز تفاضل گل 6+

2- کره شمالی 6 بازی 10 امتیاز تفاضل 2+

3- عربستان 6 بازی 10 امتیاز تفاضل 0

4- ایران 5 بازی 6 امتیاز تفاضل 0

5- امارات 6 بازی 1 امتیاز تفاضل 8-

 

1388.1.12

کره جنوبی 1-0 کره شمالی

عربستان 3-2 امارات

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


ساعت مچی